Avslutad | Klockor – Lördag 4 maj 2002
NIDOR, herrur, doublé, manuell, plexiglas, datum, ca 1965, metallänk ej original.
DROTH, herrur, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, formverk, läderband, 1940-tal.
Klockor Raymond Weil
RAYMOND WEIL, herrur, Ref nr. 9170, stål/doublé, quartz, mineralglas, datum, integrerad länk, 1st extra länkbit.
OMEGA, Constellation, cal 354, herrur, guld på stål, automatisk, plexiglas, skadad urtavla, läderband, ca 1955.
ZENITH, cal 2511, herrur, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, läderband, ca 1959.
TISSOT, herrur, 30 mm, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, läderband, 1940-tal.
CERTINA, Good Time, cal 13-20, herrur, doublé, manuell, plexiglas, skadad urtavla, läderband, ca 1975.
CARTIER, Santos, Nr. 296640032, herrur, stål/guld, automatisk, safirglas, datum, originallänk, cert, maj 1984, servad november 1999, box.
ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Ref nr. 69173, Serie nr. U166921, damur, stål/guld, automatisk, safirglas, datum, briljanturtavla, Jubileelänk, cert, september 1999, box.
ERNEST BOREL, herrur, 18K guld, manuell, plexiglas, går ej, 1960-tal, länk 18K guld, längd 192-197 mm, box.
JAEGER-LE COULTRE, cal P450/AC, herrur, stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, läderband, ca 1950.
CARTIER, Tank, Ref nr. 681006, Serie nr. 35108, herrur, förgyllt silver, quartz, läderband.
BREITLING, Chronomat, Ref nr. B13050, Serie nr. 103486, kronograf, herrur, stål/guld, automatisk, safirglas, datum, Pilotlänk, UTC, Ref nr. B61172, Serie nr. 0695, cert, mars 1994, servad augusti 2001.
JAEGER, kronograf, cal 23 (Valjoux), herrur, 18K guld, manuell, plexiglas, läderband, ca 1950.