161 - 180 av 452
1...8910...23 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 6 april 2002

Klubbad för

CITY, Bravur, herrur, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, läderband, 1940-tal.

Utrop: 400 kr

Klockor Nilax

NILAX, blindur, vitmetall, manuell, plexiglas, metallänk ej original.

Utrop: 500 kr

CERTINA, Labora, herrur, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, läderband, 1940-tal.

300 kr

Utrop: 400 kr

NICOLET WATCH, kronograf, Landeron cal 251, herrur, stål, manuell, plexiglas, läderband, 1950-tal.

4 200 kr

Utrop: 2 900 kr

Klockor Alpina

ALPINA, herrur, 28 mm, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, ca 1940, läderband.

Utrop: 500 kr

MIMO, herrur, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, läderband, 1940-tal.

Utrop: 400 kr

TISSOT, herrur, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, läderband, 1940-tal.

450 kr

Utrop: 500 kr

CERTINA, herrur, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, läderband, 1950-tal.

Utrop: 400 kr

OMEGA, Seamaster, cal 267, herrur, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, missfärgad urtavla, ca 1958, läderband.

Utrop: 950 kr

POLJOT, herrur, gulmetall, manuell, plexiglas, alarm, läderband.

Utrop: 350 kr

Klockor Titus

SOLVIL TITUS, herrur, vitmetall, manuell, plexiglas, alarm, läderband, 1960-tal.

Utrop: 1 400 kr

OMEGA, herrur, cal 30 T2 PC, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, ca 1947, läderband

Utrop: 900 kr

OMEGA, stoppur, vitmetall, manuell, 60 sek/30 min.

Utrop: 700 kr

ZENITH, stoppur, vitmetall, manuell, skadad boett, gravyr.

Utrop: 700 kr

Klockor Junghans

JUNGHANS, stoppur, vitmetall, manuell, 1/10 sek/60 sek /60 min.

Utrop: 1 000 kr

PLOSY, herrur, 30 mm, 18K guld, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, läderband, 1950-tal.

900 kr

Utrop: 1 100 kr

OMEGA, Officer, herrur, 30 mm, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, gravyr, läderband.

2 800 kr

Utrop: 1 600 kr

Klockor Ebel

EBEL, herrur, 14K guld, manuell, plexiglas, läderband, ca 1963.

1 300 kr

Utrop: 1 500 kr

Klockor Atlantic

ATLANTIC, "Världsmästarur", herrur, stål, manuell, plexiglas, läderband, 1940-tal.

750 kr

Utrop: 500 kr

FICKUR, ankarur, 14K guld, savonett, bucklor, gravyr, ca 1922.

Utrop: 2 600 kr