21 - 40 av 452
123...23 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 6 april 2002

Klubbad för

JAEGER-LE COULTRE, Atmos, bordsur, mässing/glas, skadat ytterhölje.

Utrop: 8 500 kr

OMEGA, fickur, ankarur, silver, gravyr, ca 1930.

500 kr

Utrop: 600 kr

CERTINA, Kurth Frères, fickur, ankarur, 18K guld, kedja metall ej original.

Utrop: 1 600 kr

Klockor Svalan

SVALAN, fickur, ankarur, vitmetall.

Utrop: 500 kr

EKLORA, fickur, ankarur, savonett, gulmetall.

450 kr

Utrop: 500 kr

PORTOS, fickur, ankarur, vitmetall, ca 1930.

Utrop: 500 kr

VASA, Sport, fickur, ankarur, vitmetall, 1940-tal.

Utrop: 500 kr

FICKUR, ankarur, silver, 1880-tal, nyckel.

Utrop: 600 kr

FICKUR, ankarur, vitmetall.

Utrop: 500 kr

FICKUR, cylinderur, 40 mm, silver, ca 1850.

500 kr

Utrop: 600 kr

FICKUR, "Otto Th. Cederqvist Linköping", ankarur, 18K guld, går ej.

1 100 kr

Utrop: 1 100 kr

VIKING, fickur, ankarur, 14K guld, bucklor, gravyr, ca 1935.

Utrop: 1 600 kr

FICKUR, ankarur, vitmetall, skadad urtavla, ca 1910.

Utrop: 600 kr

FICKUR, ankarur, 75 mm, silver, ca 1905.

1 800 kr

Utrop: 700 kr

WILL BARRON, Woolton, fickur, spindelur, 40 mm, silver, ca 1790.

Utrop: 1 200 kr

PRIOR, London, fickur, spindelur, silver, bucklor, skadad boett, ca 1820.

800 kr

Utrop: 900 kr

N. LIND, London, fickur, spindelur, silver, ca 1820.

900 kr

Utrop: 1 100 kr

FICKURSNYCKEL, silver, ca 1840.

Utrop: 500 kr

FICKURSNYCKEL, gulmetall, 1850-tal.

Utrop: 500 kr

OMEGA, De Ville, damur, 18K guld, automatisk, safirglas, länk 18K guld (ej original), längd 168-173 mm, bruttovikt 25.4 g.

2 525 kr

Utrop: 2 000 kr