1 Glasskål, Alvar Alto Savoy. Vikt 5g
Utrop: 400 kr
1 Kedja 18K, Venezia 44 cm m 1 Hänge 18K. Vikt 4g
Utrop: 325 kr
2 Örhängen 18K. Vikt 1g
Utrop: 100 kr
1 Silverskål, delvis förgylld, G M W5.
Utrop: 1 800 kr
1 Kamera Nikon EF300
Utrop: 300 kr
1 Ring 18K m dia ( tot. ca 0,20ct), 1 Ring 18k. Vikt 12g
Utrop: 1 600 kr
1 Kedja 18K (Kejsarlänk) 50 cm. Vikt 32,5g
Utrop: 3 000 kr
2 Ringar 18k. Vikt 17,5g
Utrop: 1 400 kr
1 Herrarmbandsur Breitling Colt Aut.
Utrop: 5 800 kr
1 Herrarmbandsur Pulsar Chronograph 100 m
Utrop: 700 kr
1 Ring 18K. Vikt 4g
Utrop: 250 kr
1 Brosch 18K. Vikt 3,5g
1 Ring 18K. Vikt 10,5g
Utrop: 750 kr
1 Oljemålning 20 x50 sign. Lars Norrman
1 Litografi 32 x 41 13/100 , Högfeldt (Simson & Delila)
Utrop: 600 kr
1 Damarmbandsur i silver, Leijona
Utrop: 350 kr
1 Halscolliér, 2 Örhängen i brons, Kalevala
1 Ring 14k, 1 Ring 14k. Vikt 7,5g
Utrop: 450 kr
2 Skedar, 1 Kniv, 1 Gaffel ,silver (gravyr) i originaletui 1897
Utrop: 1 000 kr
1 Ring 18K vg m dia, tot ca: 1,50 ct (mittsten triangelformad). Vikt 9,5g
Utrop: 22 000 kr
Lördag 16 feb 2002
Förfallna panter /
Klubbauktion
Klubbas i Stockholm