Avslutad | Klockor – Lördag 2 mars 2002
Klockor Bulova
BULOVA, herrur, gulmetall, quartz, mineralglas, dag, datum, integrerad länk, längd 185 mm.
ROLEX, Oyster Perpetual Date, Ref nr. 6917, Serie nr. 3670422, damur, stål/vitguld, plexiglas, Jubileelänk, ca 1973.
ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Ref nr. 69173, Serie nr. 9773433, damur, stål/guld, safirglas, Jubileelänk, krona defekt, ca 1987.
ERNEST BOREL, herrur, 18K guld, manuell, plexiglas, går ej, 1960-tal, länk 18K guld, längd 192-197 mm, box.
BREITLING, SuperOcean, Ref nr. A 17045, herrur, stål, automatisk, safirglas, datum, Professionallänk, box.
Visa varaKlockor Fortis
FORTIS, herrur, stål, automatisk, safirglas, datum, originallänk, cert, maj 2001, box.
TAG HEUER, S/el, herrur, 18K guld, quartz, safirglas, datum, 6 st. briljanter, integrerad länk, oanvänd, box.
ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Ref nr. 1601, Serie nr. 1190352, herrur, 18K guld, automatisk, plexiglas, ca 1965, metallänk ej original.
ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Ref nr. 16013F, Serie nr. 7020526, herrur, safirglas, Jubileelänk stål/guld + stål, ca 1982, box.
Klockor Swatch
SWATCH, Pop special, Orb, designad av Vivienne Westwood, plast, quartz, Nr. 30433/49999, 1991, box, oanvänd.
Klockor Swatch
SWATCH, Chandelier, GZ 125, "julspecial" 1992, plast, quartz, numrerad 13332 / 33333, box, oanvänd.
Klockor Swatch
SWATCH, Eggs Dream, GZ 128, herrur, plast, quartz, "påsk special", 1992, Nr. 13237/33333, box, oanvänd.
IWC, herrur, cal 83, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, defekt, ca 1940.
ARSENAL, herrur, stål, manuell, plexiglas, 1950-tal, går ej, metallänk ej original.