301 - 320 av 456
1...151617...23 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 2 mars 2002

Klubbad för

CERTINA herrur, stål, manuell, datum, läderband.

Utrop: 800 kr

ZENITH, fickur, ankarur, silver, ca 1915, kedja metall.

Utrop: 500 kr

Klockor Halda Fickurfabrik

HALDA, fickur, 18K guld, ankarur, verk A, No 6294, bucklor, år 1898, originaletui.

Utrop: 11 000 kr

ZENITH, fickur, ankarur, savonett, 14K guld, gravyr, ca 1924.

2 800 kr

Utrop: 3 200 kr

Klockor Record

RECORD WATCH, "Axel Sandström Sala", fickur, ankarur, savonett, 14K guld, gravyr, ca 1931.

Utrop: 2 800 kr

ZENITH, fickur, ankarur, savonett, 18K guld, monogram, bucklor, ca 1920.

3 300 kr

Utrop: 3 700 kr

CERTINA, DS, Cascadeur, herrur, kronograf, stål, quartz, safirglas, datum, originallänk.

Utrop: 1 900 kr

OMEGA, damur, cal 484, 18K guld, manuell, safirglas, integrerad länk, ca 1968, längd 174-179 mm.

4 700 kr

Utrop: 3 900 kr

OMEGA, fickur, ankarur, silver, 1920-tal.

650 kr

Utrop: 600 kr

TAG HEUER, 6000, damur, guld/stål, quartz, safirglas, datum, integrerad länk.

Utrop: 12 500 kr

OMEGA, De Ville, damur, stål / doublé, quartz, safirglas integrerad länk, längd 160 mm, ca 1987.

Utrop: 1 800 kr

CERTINA, damur, 18K guld, manuell, safirglas, integrerad länk, längd 162-167 mm.

Utrop: 3 900 kr

OMEGA, fickur, ankarur, vitmetall, bucklor, skadad urtavla, 1940-tal.

Utrop: 500 kr

DROTT, "Bergenheim, Stockholm", fickur, ankarur, silver, bucklor, gravyr, ca 1910.

Utrop: 400 kr

MATADOR, "Carl Seth, Helsingborg", fickur, ankarur, vitmetall, skadad urtavla, ca 1930.

Utrop: 400 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Day-Date, Ref nr. 1807, Serie nr. 3480498, herrur, 18K guld, automatisk, plexiglas, dag, datum, Presidentlänk, ca 1973.

Utrop: 48 000 kr

CERTINA, New Art, herrur, 18K guld, automatisk, plexiglas, datum, ca 1971, länk 18K guld, längd 195-200 mm.

Utrop: 7 900 kr

EIGER, herrur, guld på stål, manuell, läderband, 1950-tal.

850 kr

Utrop: 600 kr

CARTIER, 21, XL, herrur, stål/doublé, quartz, mineralglas, datum, integrerad länk, box, servad november 2001, cert -91.

Utrop: 5 500 kr

VICTORIA, fickur, ankarur, silver, bucklor, ca 1915, skadad urtavla.

Utrop: 400 kr