81 - 100 av 437
1...456...22 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 23 februari 2002

Klubbad för

Smycken Övr diamringar

5 - STENSRING, 18K 5 briljanter ca 0,30 ct gamalslipade stl. 18 mm

Utrop: 2 300 kr

PÄRLCOLLIER odlade pärlor 5,5 mm, längd 42 cm, lås silver.

900 kr

Utrop: 1 000 kr

COLLIER, ÖRHÄNGEN 18K guld, vikt 60 g, skruvmekanism defekt, längd 44 cm, ask.Franska stämplar 1879-1910.

6 SKEDAR matskedar silver, modell Snäcka, 1800-tal.

6 GAFFLAR matgafflar, silver, modell Snäcka, 1800-tal.

KAFFESERVIS nysilver, kaffekanna, tekanna, sockerskål, gräddkanna.

600 kr

Utrop: 700 kr

2 LJUSSTAKAR silver, höjd 18 cm.

Utrop: 4 000 kr

SILVERFAT med blomsterdekor, diamater 26,5 cm, monogram, Malmö 1930.

Utrop: 1 100 kr

SILVERFAT med blomsterdakor, diamater 32,5 cm, gravyr i botten.

Utrop: 1 500 kr

SILVERSKÅL genombrutet, keruber, blomstermönster, 21x14 cm, höjd 4 cm.

Utrop: 800 kr

GRÄDDKANNA, SOCKERSKÅL, SOCKERTÅNG, silver, förgyllt.

Utrop: 750 kr

SKÅL MED LOCK silver, blomsterdekor, höjd 16 cm med lock, diameter 13 cm, GAB 1952.

Utrop: 1 200 kr

12 KAFFESKEDAR silver, etui.

Utrop: 800 kr

12 TESKEDAR silver, monogram.

Utrop: 700 kr

8 SKEDAR silver, 6 kaffeskedar, 2 teskedar.

Utrop: 450 kr

Smycken Övr diamringar

BRILJANTRING, 18K vikt 2.0 g 3 briljanter ca 0,40 ct gammalslipade stl. 17.5 mm

Utrop: 2 900 kr

MATSILVER 5 gafflar, 4 skedar, 1 sockertång silver samt 2 sockertänger nysilver.

Utrop: 900 kr

Smycken Övr diamringar

BRILJANTRING, 18K vikt 2.9 g briljant ca 0,40 ct ca W/SI stl. 18 1/4 mm

Utrop: 7 000 kr

ENSTENSRING, 18K vikt 2.2 g briljant ca 0,07 ct stl. 17 mm

500 kr

Utrop: 500 kr

GRANAT COLLIER och örgängen förgyllt silver

850 kr

Utrop: 700 kr