281 - 300 av 437
1...141516...22 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 23 februari 2002

Klubbad för

Accessoarer Pennor

PELIKAN, reservoirpenna, oanvänd.

Utrop: 650 kr

Accessoarer Pennor

Utrop: 650 kr

Accessoarer Pennor

Utrop: 650 kr

Accessoarer Pennor

WATERMAN, reservoirpenna.

Utrop: 900 kr

Accessoarer Pennor

CROSS, kulpenna.

300 kr

Utrop: 300 kr

Accessoarer Pennor

CROSS, penna.

300 kr

Utrop: 300 kr

Accessoarer Pennor

CROSS, kulpenna + reservoir- penna, läderfodral, oanvänd.

1 200 kr

Utrop: 1 400 kr

SKÅL, silver, oval med ciselerad bladdekor L=22 cm H= 7 cm, svenska stpl ca 1930.

Utrop: 1 500 kr

BÄGARE, silver vidgande på rokokofot, K Andersson Stockholm 1899. H=17 cm.

Utrop: 1 300 kr

3 SKÅLAR, silver varav en på hög fot Sverige o Tyskland 1900-tal.

Utrop: 1 300 kr

SÅSKANNA, silver, rokoko, med pärlbård svenska stämplar ca 1930 L=18,8 H=9 cm.

Utrop: 3 200 kr

2 KANDELABRAR, silver för 2 ljus vardera svenska stämplar ca 1950 L=17, H=12,5 cm.

2 000 kr

Utrop: 2 300 kr

5 BÄGARE, silver olika svenska mästare 1896-1942 H=5,8-11 cm.

Utrop: 1 200 kr

4 SNAPSBÄGARE, silver, gedigna, hamrade Mema och Markströms 1966-75 H=5,1 D=4,8 cm.

Utrop: 1 300 kr

BLÄCKSTÄLL, silver / kristall, London 1898, ovalt L=27 H=6 cm.

Utrop: 2 800 kr

12 BORDSSKEDAR, silver, modell Slottsbarock L=18,7 cm.

Utrop: 2 300 kr

2 COASTERS, silver GAB Stockholm 1938 resp 1947 D=12,3 cm.

1 200 kr

Utrop: 1 100 kr

DRUVSAX, TÅRTSPADE, KAKTÅNG, SERVERINGSSPADE, SERVERINGSSKED, SOCKERTÅNG, silver.

Utrop: 1 200 kr

KEDJA, 18K guld "pansar", vikt 5,5 g. L=50 cm.

600 kr

Utrop: 500 kr

DIVERSE, 5 smycken, elfenben, lackerat trä, agat.

1 300 kr

Utrop: 750 kr