Avslutad | Klockor – Lördag 2 februari 2002
Klockor Revue Thommen
REVUE THOMMEN, Cricket, Ref nr. 7918002, herrur, guld/stål, manuell, plexiglas, alarm, limiterad upplaga Nr. 0561, läderband, oanvänd, box.
MUNDUS, kronograf, herrur, 18K guld, manuell, plexiglas, bucklor, läderband, 1950-tal.
BREITLING, Chronomat, Ref nr. B13352, herrur, stål, automatisk, safirglas, datum, läderband, cert, augusti 2001, box.
ROLEX, Oyster Perpetual, Date, Ref nr. 6917, Serie nr. 7594184, damur, stål, plexiglas, skadad urtavla, Jubileelänk, ca 1983.
ZENITH, Sporto, caliber 2542, herrur, stål, manuell, plexiglas, 1960-tal, metallänk ej original.
LONGINES, Sport Chief, cal 280, serie nr. 13213852, herrur, guld på stål, manuell, plexiglas, läderband, ca 1966.
ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Ref nr. 1601, Serie nr. 1190352, herrur, 18K guld, automatisk, plexiglas, ca 1965, metallänk ej original.
Klockor Bulova
BULOVA, Accutron, herrur, doublé/14K guld, plexiglas, läderband, bruksanvisning, box.
OMEGA, Seamaster 120m, herrur, stål, quartz, safirglas, analog / digital, originallänk, cert, nov 1997, box.
OMEGA, Seamaster, herrur, 18K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, ca 1963, läderband, box.
OMEGA, Constellation, cal 1250, herrur, stål, electronic, plexiglas, datum, läderband, ca 1974.
Klockor Fortis
FORTIS, Cosmonaut, chronograph, GMT, chronometer, herrur, stål, automatisk, safirglas, datum, läderband, viklås, cert, juli 1999, box.
OMEGA, Seamaster, Ref nr. 2541.80.00, herrur, stål, quartz, safirglas, datum, originallänk, box.
OMEGA, Speedmaster, kronograf, herrur, guld/stål, automatisk, plexiglas, originallänk, box.