41 - 60 av 156
1234...8 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 12 januari 2002

Klubbad för

COLLIER, silver, Engelbert 1969 signerad Stigbert L=46 cm.

800 kr

Utrop: 700 kr

HÄNGE, KORS, 18K guld med bergkristall, Engelbert 1944 L=5,2 cm.

1 000 kr

Utrop: 800 kr

3 RINGAR, silver med agat, lapis lazuli samt ametist 2 st Engelbert signerade Stigbert.

850 kr

Utrop: 700 kr

2 RINGAR SAMT 1 HÄNGE silver samt bergkristall.

750 kr

Utrop: 800 kr

4 RINGAR, silver 2 st stämplade 2 st signerade Stigbert.

900 kr

Utrop: 800 kr

4 RINGAR, silver.

700 kr

Utrop: 800 kr

3 HÄNGEN SAMT 1 RING silver, Engelbert, Giertta.

600 kr

Utrop: 700 kr

ARMBAND, 18K guld Björn Weckström , Finland L=18 cm.

4 500 kr

Utrop: 5 200 kr

RING, 18K guld stl 16 3/4 mm.

Utrop: 800 kr

RING 18K guld med mabepärla ( skada ), vikt 7 g, stl 18 1/2 .

850 kr

Utrop: 900 kr

KEDJA, 18K guld "pansar", vikt 16,0 g. L=50 cm.

Utrop: 1 500 kr

MANSCHETTKNAPPAR 18K guld med briljanter tot 0,50ct ca TW/VS, vikt 17 g, Alströms, 1960.

Utrop: 6 600 kr

Ädelstenar Kvarts

CITRIN, oinfattad, smaragdslipad, 8,0 ct.

Utrop: 350 kr

Ädelstenar Kvarts

CITRIN, "rio grande", oinfattad, 8,6 ct.

350 kr

Utrop: 450 kr

Ädelstenar Kvarts

CITRIN, oinfattad, cognacsfärg, 6,0 ct.

Utrop: 350 kr

Ädelstenar Kvarts

AMETIST, oinfattad, smaragdslipad, 8,0 ct.

475 kr

Utrop: 300 kr

Ädelstenar Övrigt

TURMALIN, smaragdslipad, oinfattad, 3,98 ct.

Utrop: 550 kr

Ädelstenar Övrigt

TURMALIN, oinftattad, smaragdslipad 8,0ct.

1 100 kr

Utrop: 800 kr

Ädelstenar Övrigt

GULDBERYLL, oinfattad, smaragdslipad, 12,2 ct.

900 kr

Utrop: 1 100 kr

Smycken Lås

LYNGGAARD Lås till pärlcollier, 18K guld, collier och armband odlade sötvattenspärlor.

2 700 kr

Utrop: 2 000 kr