121 - 140 av 405
1...678...21 Gå till

Avslutad | Nyårs – Lördag 29 december 2001

Klubbad för

MJÖLKKANNA, silver, svenska stämplar, 1851.

800 kr

Utrop: 700 kr

8MATSKEDAR,1 dessertsked, 1 tesked, silver "svensk", monogram.

Utrop: 950 kr

STRÖARE + 5 DELAR, silver.

Utrop: 600 kr

STRÖARE + 11 skedar, silver. monogram.

Utrop: 900 kr

5 SKEDAR, silver.Danmark.

Utrop: 600 kr

RING SAMT ÖRHÄNGEN, 18K guld med smaragder.

COLLIER, 18K guld, vikt 119,6 g L=100 cm.

Utrop: 11 000 kr

ARMBAND, 18K guld, svenska stämplar, L=20 cm.

Utrop: 2 000 kr

KAFFESKEDAR 18 st, silver, Rosenholm, GAB, schatull.

1 700 kr

Utrop: 1 000 kr

ARMBAND 18K guld, x-länk, vikt 48,5 g, längd 19,5 cm.

Utrop: 4 500 kr

RING platina med gammalslipade samt 1 åttkantsslipad diamanter tot ca 0,42ct ca W/VS-SI, synt. safir, stl 17 3/4 mm.

3 200 kr

Utrop: 3 700 kr

RING 18K guld med briljanter tot ca 0,35ct ca W/VS-SI, vikt 3 g, stl 16 1/4 mm.

Utrop: 3 300 kr

RING 18K guld med granat samt gammalslipade diamanter tot ca 0,32ct ca W-TCR/SI, stl 18K.

Utrop: 2 200 kr

RING 18K vitguld med briljant och bagettslipade diam. tot 0,38ct ca W/VS-SI, (liten skada), stl 17 mm.

Utrop: 4 500 kr

HÄNGE 14K guld med hjärtslipad smaragd ca 10 ct samt briljanter tot ca 1 ct, ca TW-W/VS, vikt 11g.

Utrop: 27 000 kr

BROSCH med granater, förgylld.

400 kr

Utrop: 450 kr

BROSCH med camé, oädel metall.

Utrop: 450 kr

BROSCH silver med camé samt markasiter.

Utrop: 450 kr

ARMBAND 18k guld med berlock, vikt 32 g, längd 18,5 cm.

2 600 kr

Utrop: 3 000 kr

DIVERSE SMYCKEN silver; ringar, armband, broscher, hänge.

500 kr

Utrop: 500 kr