81 - 100 av 865
1...456...44 Gå till

Avslutad | Julklapps – Lördag 8 december 2001

Klubbad för

Smycken Herring

HERRING, 14K vikt 8,5 g briljant ca 0,23 ct ca W/VS stl. 19 1/4 mm

Utrop: 2 600 kr

NETSUKE, elfenben, signerad

950 kr

Utrop: 700 kr

ARMBAND, 18K vikt 33,5 g x-länk L = 18 cm

Utrop: 3 200 kr

COLLIER, 18K vikt 18.0 g ametister odlade pärlor skadade L = 47 cm

Utrop: 1 700 kr

AMETISTRING, 18K vikt 6.0 g stl. 18 mm

800 kr

Utrop: 700 kr

PÄRL RING, 18K vikt 2.0 g odlad pärla och diamanter stl 17 1/4 mm

700 kr

Utrop: 900 kr

OMEGA, De Ville, cal 484, serie nr. 25533767, damur, 18K guld, manuell, safirglas, gravyr, ca 1969, går ej, länk 18K guld, längd 150 mm, total vikt 22,0g.

Utrop: 1 700 kr

Smycken Övr diamringar

RING, 18K guld med 15 briljanter ca. 0.40 ct., vikt 4.0 g

Utrop: 2 200 kr

BROSCH, silver med pärla design av Olle Ohlsson 1966

Utrop: 1 400 kr

Smycken Herring

HERRING 18K guld, stl 21 1/4 mm.

Utrop: 700 kr

RING 18K vitguld med briljant ca 0,28 ct, ca W/VS-SI, stl 18 mm.

Utrop: 3 400 kr

ENSTENSRING 18K vitguld med briljant 0,50 ct, W/SI, stl 17 3/4 mm.

Utrop: 7 800 kr

ENSTENSRING 18K vitguld med briljant 0,08 ct, W/VS, stl 17 1/2 mm.

900 kr

Utrop: 1 000 kr

ARMRING 18K guld, vikt 14 g.

1 100 kr

Utrop: 1 300 kr

ARMBAND 18K guld, x - länk, vikt 97 g, längd 18,5 cm.

Utrop: 8 900 kr

ARMBAND 18K guld, vikt 105 g, längd 18,5 cm.

8 400 kr

Utrop: 9 600 kr

BROSCH 18K guld .

Utrop: 1 900 kr

CAMÉBROSCH 18K guld.

1 100 kr

Utrop: 1 300 kr

KEDJA/HÄNGE förgyllt silver med camé.

600 kr

Utrop: 500 kr

BROSCH 18K guld med pärla.

Utrop: 500 kr