641 - 660 av 865
1...323334...44 Gå till

Avslutad | Julklapps – Lördag 8 december 2001

Klubbad för

PÄRLCOLLIER 2 rader odlade pärlor 7 mm, lås 18K guld, längd 43 cm.

Utrop: 5 000 kr

ARMRING, 18K vikt 61.4 g handgjort svenskt 1954

Utrop: 5 000 kr

RING, 18K guld med briljanter samt safirer stl 18 1/2 mm. gravyr.

Utrop: 4 600 kr

RING, 18K guld med briljanter samt rubiner stl 18 1/2 mm.

Utrop: 4 600 kr

ÖRHÄNGEN 18K vitguld med safirer samt briljanter tot ca 0,12ct ca CR-CA/VS-SI.

1 800 kr

Utrop: 2 000 kr

ARMBAND, 18K guld, vikt 37,2 g. L=19,2 cm.

Utrop: 3 300 kr

RING, 18K vitguld med safir samt diamanter signerad Elon Arenhill stl 17 mm.

1 800 kr

Utrop: 2 100 kr

DIVERSE SMYCKEN ringar, hängen, collier, armband, broscher, örhängen, silver, förgyllt mm.

450 kr

Utrop: 500 kr

ARMBAND 18K guld, vikt 26 g, längd 19 cm.

Utrop: 2 400 kr

RING 14K guld med mjölkkvarts, stl 16 3/4 mm.

450 kr

Utrop: 500 kr

OMEGA de ville, herrur, 18K guld, quartz, läderband med spänne 18K guld.

Utrop: 5 000 kr

ARMABAND 18K guld, vikt 14 g.

Utrop: 1 400 kr

ARMBAND 18K guld, Bismarck-länk, vikt 19,4 g, längd 20 cm.

Utrop: 1 800 kr

COLLIER 18K guld, vikt 8,8 g, längd 44 cm.

Utrop: 800 kr

COLLIER 18K guld, kejsarlänk, vikt 103 g, längd 57 cm.

Utrop: 9 500 kr

PÄRLCOLLIER odlade sötvattenspärlor, 6 rader, 2 lås 18K guld, kan användas som 1 långt eller 2 kortare.

Utrop: 1 700 kr

ARMBAND, 18K guld med amazonit L=20 cm. Italien. 1950-tal.

Utrop: 6 900 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld med briljanter totalt ca 0,5 ct samt smaragder.

Utrop: 4 400 kr

GRANATBROSCH, 1800-tal, etui.

1 400 kr

Utrop: 900 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld med briljant ca 0,18 ct H(W)/VS stl 16 1/4 mm.

1 600 kr

Utrop: 1 900 kr