Avslutad | Julklapps – Lördag 8 december 2001
Klubbad för
RING 18K guld med safir samt briljasnter tot ca 0,20ct ca W-TCR/SI-P, (små ytskador), 16 3/4
Smycken Smaragdring
SMARAGDRING, 18K vitguld briljanter totalt 0,80 ct ca W/VS samt 3 smar. 0,80 ct stl. 16,5
SMYCKE SET förgyllt silver, karneol, orientaliska pärlor, emalj. Collier, armband, ring, brosch, örhängen.
ARMRING, 18K vikt 10.0 g odlade pärlor, ametist och månqvartz handgjord Hedberg 1959