241 - 260 av 865
1...121314...44 Gå till

Avslutad | Julklapps – Lördag 8 december 2001

Klubbad för

DOSA, TESIL, 3 bestick silver.

600 kr

Utrop: 700 kr

8 TESKEDAR, 1 kaffesked samt 2 gafflar, silver.

Utrop: 700 kr

SKÅL, silver.

Utrop: 1 400 kr

KANNA, silver.

1 700 kr

Utrop: 1 900 kr

ARMRING, förgyllt silver med ametister samt pärlor troligen Ungern 1800-tal.

3 000 kr

Utrop: 3 500 kr

ARMBAND, "pansar", vikt 19,8 g. L=21 cm.

Utrop: 1 700 kr

ARMBAND, 18K guld, vikt 24,2 g. L=18,5 cm.

Utrop: 2 200 kr

ARMBAND 18K guld, x-länk, vikt 59 g, längd 19 cm.

Utrop: 5 400 kr

Ädelstenar Rubiner

RUBIN, oinfattad plomberad IGI cert 0,68 ct.

Utrop: 1 300 kr

Ädelstenar Safirer

SAFIR, oinfattad, plomberad IGI cert droppslipad 1,12 ct.

Utrop: 2 000 kr

Ädelstenar Rubiner

RUBIN, oinfattad, plomberad, IGI cert 0,64 ct droppslipad.

Utrop: 1 300 kr

RING, 18K guld med briljant ca 0,14 ct stl 18 1/4 mm.

Utrop: 1 600 kr

RING, 18K guld / silver med rosenstenar några stenar fattas stl 16 1/4 mm.

Utrop: 1 200 kr

BROSCH, 23 K guld med korall, svenska stämplar 1893, gravyr.

950 kr

Utrop: 1 100 kr

2 ARMBAND, varav 1 förgyllt silver 1881.

Utrop: 500 kr

VAPENRING, 18K guld, vikt 11,3 g. stl 18 1/2 mm.

1 100 kr

Utrop: 1 400 kr

VAPENRING, 18K guld, vikt 11,1 g. stl 16 1/4 mm.

1 000 kr

Utrop: 1 200 kr

D´ARSY ring med utbytbara delar, 18K guld / stål / emalj, stl 17 1/4 mm.

Utrop: 1 300 kr

Utrop: 1 300 kr

VAPENRING, 14K guld, vikt 8,6 g. stl 14 1/4 mm.

600 kr

Utrop: 700 kr