1 - 20 av 324
123...17 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 24 november 2001

Klubbad för

KALEVALA diverse smycken, brons.

550 kr

Utrop: 500 kr

ARMRING 18K guld, Stigbert.

1 750 kr

Utrop: 1 700 kr

LYNGGAARD pärlcollier, odlade sötvattenspärlor 4,5 mm, längd 60 cm.

1 700 kr

Utrop: 1 100 kr

LYNGGAARD pärlcollier, odlade sötvattenspärlor, 3 rader, längd 90 cm.

1 400 kr

Utrop: 1 100 kr

LYNGGAARD collier, korall, längd 46 cm.

1 100 kr

Utrop: 450 kr

Smycken Lås

LYNGGAARD lås till pärlcollier 18K guld 10 mm med collier kalcedon, längd 45 cm.

2 600 kr

Utrop: 1 700 kr

Glas Skålar

ORREFORS skål glas, höjd 18 cm.

Utrop: 700 kr

Glas Vaser

SKRUF vas, glas, höjd 17 cm.

Utrop: 600 kr

ENSTENSRING 18K guld med briljant ca 0,38 ct, ca TW-W/VS2, stl 17 mm.

Utrop: 8 500 kr

COLLIER, silver, handgjort, svenska stämplar. L=76 cm.

750 kr

Utrop: 700 kr

RING, 14K guld, Danmark stl 14 3/4 mm.

525 kr

Utrop: 350 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld med diamanter handgjorda Magnell Stockholm.L=6 cm.

Utrop: 5 700 kr

COLLIER, stelt öppet, silver, Finland.

Utrop: 450 kr

COLLIER silver, stelt, Hamma 1992.

Utrop: 700 kr

Accessoarer Pennor

PARKERPENNA, reservoir med stift i 14K

650 kr

Utrop: 700 kr

KEDJA/HÄNGE 18K guld med bergkristall längd 37,5 cm, Stigbert 1963.

1 100 kr

Utrop: 900 kr

11 PAR ÖRHÄNGEN, 1 kedja silver, 1 förgylld kedja 2 ringar

600 kr

Utrop: 600 kr

ARMBAND, 18K vitguld med 3 ametister och 88 brilj. ca 3,50 ct TW/VVS

LAPPONIA RING 18K, vikt 3.4 g 0,04 ct stl. 17.5 mm

1 400 kr

Utrop: 1 200 kr

RING 18K guld med odlade pärlor, signerad K.Sauer, stl 15 1/4 mm.

1 300 kr

Utrop: 1 400 kr