241 - 260 av 440
1...121314...22 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 13 oktober 2001

Klubbad för

FICKUR, cylinderur, silver, 37 mm, gravyr, 1840-tal.

Utrop: 500 kr

Klockor Chopard

CHOPARD, damur, 18K guld, manuell, plexiglas, integrerad länk, längd 166-170 mm, MARKNADSVÄRDE: 5.100 kr

Utrop: 5 900 kr

Klockor Universal

UNIVERSAL, herrur, cal 262, 32 mm, militärmodell, vitmetall, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, 1950-tal.

2 800 kr

Utrop: 1 500 kr

ELITA, damur, 18K guld, manuell, plexiglas, 1950-tal, länk 18K guld, längd 203 mm.

Utrop: 2 900 kr

POLJOT, herrur, kronograf, stål, manuell, glasbaksida, datum, läderband, oanvänd, cert, box.

Utrop: 2 600 kr

POLJOT, herrur, kronograf, gulmetall, manuell, datum, glasbaksida, läderband, cert, box, oanvänd.

2 600 kr

Utrop: 2 800 kr

POLJOT, Columbus, herrur, gulmetall, manuell, plexiglas, alarm, läderband, cert, box, oanvänd.

650 kr

Utrop: 750 kr

POLJOT, herrur, vitmetall, manuell, plexiglas, alarm, läderband, cert, box, oanvänd.

Utrop: 750 kr

CERTINA, Certidate, herrur, 18K guld, manuell, plexiglas, datum, läderband, 1960-tal.

Utrop: 1 900 kr

GENÈVE, herrur, 14K guld, manuell, plexiglas, gravyr, 1960-tal, läderband.

Utrop: 1 400 kr

IWC, fickur, ankarur, stål, skadad urtavla, kedja gulmetall.

950 kr

Utrop: 800 kr

URVERK + URTAVLA, ankarur, G.W. Linderoth Stockholm, ca 1860-tal.

300 kr

Utrop: 200 kr

FICKUR, cylinderur, silver, ca 1860, nyckel, kedja vitmetall.

300 kr

Utrop: 400 kr

FICKURSNYCKEL, 18K guld, ca 1812.

850 kr

Utrop: 450 kr

Klocktillbehör Böcker

11 ST. AUKTIONSKATALOGER, över klockor, 1 st. Antiquorum, 2 st. Sothebys, 8 st. Christie´s.

700 kr

Utrop: 200 kr

FICKUR, cylinderur, 14K guld, 36 mm, bucklor, ca 1880.

Utrop: 500 kr

OMEGA, De Ville, herrur, 18K vitguld, automatisk, safirglas, integrerad länk, längd 179 mm, box.

Utrop: 12 000 kr

Klockor Elgin

ELGIN, fickur, savonett, silver, skadad boett.

400 kr

Utrop: 500 kr

FICKUR, engelskt, silver, 1880-tal.

550 kr

Utrop: 350 kr

"WALLERIUS i Norrköping", fickur, spindelur, silver, skadad urtavla, 1820-tal.

650 kr

Utrop: 600 kr