Avslutad | Klockor – Lördag 15 september 2001
ROLEX, Oyster Perpetual Datejust, Ref nr. 16013, Serie nr. 8545152, herrur, stål/guld, plexiglas, jubileelänk, ca 1985, MARKNADSVÄRDE ca 17.000 kronor, NYVÄRDE 50.100 kronor.
Klockor Roamer
ROAMER, damur, 18K guld, manuell, safirglas, integrerad länk, längd 150-155 mm, ca 1970.
CARTIER, Tank, damur, förgyllt silver, quartz, glas defekt, går ej, läderband, cert, februari 1989.
Klockor Patek Philippe
PATEK PHILIPPE, armbandsur, 18K guld, manuell, liten sekundvisare, 1920-tal, länk 18K guld, längd 177 mm.
Klockor Sjöö Sandström
SJÖÖ SANDSTRÖM, Chronolink, stål, manuell/quartz, extra länk, 2 extra urtavlor, numrerad 297, cert, box.
VAN CLEEF & ARPELS, hängur, 18K guld, manuell, plexiglas (skadat), defekt, kedja 14K guld.
Klockor Eterna
ETERNA-MATIC, Sahida, damur, guld på stål, automatisk, plexiglas, läderband, 1960-tal.
Klockor Ebel
EBEL, Sport/Classic, herrur, guld/stål, quartz, safirglas, datum, läderband, originallänk, box.