41 - 60 av 417
1234...21 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 15 september 2001

Klubbad för

ROLEX, Oyster Perpetual Datejust, Ref nr. 16013, Serie nr. 8545152, herrur, stål/guld, plexiglas, jubileelänk, ca 1985, MARKNADSVÄRDE ca 17.000 kronor, NYVÄRDE 50.100 kronor.

14 000 kr

Utrop: 16 000 kr

FICKUR, ankarur, savonett, 14K guld, bucklor, ca 1920.

1 300 kr

Utrop: 1 500 kr

Klockor Roamer

ROAMER, damur, 18K guld, manuell, safirglas, integrerad länk, längd 150-155 mm, ca 1970.

Utrop: 1 900 kr

Klockor Swatch

SWATCH, Musicall, herrur, plast, quartz, alarm, läderband.

Utrop: 450 kr

CARTIER, Tank, damur, förgyllt silver, quartz, glas defekt, går ej, läderband, cert, februari 1989.

Utrop: 3 500 kr

GUY PARIS, fickur, spindelur, 52 mm, silver.

1 000 kr

Utrop: 900 kr

Klockor Movado

MOVADO, fickur, ankarur, 14K guld, gravyr, ca 1940, skadad urtavla.

Utrop: 1 900 kr

CERTINA, damur, 18K guld, manuell, safirglas, 1960-tal, länk 18K guld.

1 100 kr

Utrop: 900 kr

CERTINA, damur, 14K guld, manuell, läderband, box.

1 000 kr

Utrop: 1 100 kr

CERTINA 18K vitguld, damur, manuell, integrerad länk.

CERTINA, herrur, 18K guld, manuell, plexiglas, gravyr, läderband.

Utrop: 1 400 kr

Klockor Patek Philippe

PATEK PHILIPPE, armbandsur, 18K guld, manuell, liten sekundvisare, 1920-tal, länk 18K guld, längd 177 mm.

32 000 kr

Utrop: 26 000 kr

Klockor Sjöö Sandström

SJÖÖ SANDSTRÖM, Chronolink, stål, manuell/quartz, extra länk, 2 extra urtavlor, numrerad 297, cert, box.

Utrop: 18 000 kr

VAN CLEEF & ARPELS, hängur, 18K guld, manuell, plexiglas (skadat), defekt, kedja 14K guld.

4 000 kr

Utrop: 4 600 kr

OMEGA, stoppur, vitmetall, mekanisk, plexiglas, 60 sek, 30 min.

500 kr

Utrop: 600 kr

Utrop: 600 kr

Klockor Junghans

JUNGHANS, stoppur, vitmetall, mekanisk, plexiglas, tiondelar, 60 sek, 60 min.

Utrop: 600 kr

Klockor Eterna

ETERNA-MATIC, Sahida, damur, guld på stål, automatisk, plexiglas, läderband, 1960-tal.

Utrop: 1 100 kr

Klockor Ebel

EBEL, Sport/Classic, herrur, guld/stål, quartz, safirglas, datum, läderband, originallänk, box.

Utrop: 5 000 kr

Klockor Ebel

EBEL, Sportwave, Ref nr. E6120531, herrur, stål, automatisk, safirglas, datum, integrerad länk, oanvänd.

Utrop: 6 500 kr