361 - 380 av 417
1...18192021 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 15 september 2001

Klubbad för

CERTINA damur, 18K guld, manuell, integrerad länk.

Utrop: 2 700 kr

FICKUR, spindelur, 18K guld, skadad boett, löst glas, tidigt 1800-tal.

2 200 kr

Utrop: 2 500 kr

VIKING, fickur, ankarur, silver, gravyr, ca 1929.

Utrop: 500 kr

ORION, fickur, ankarur, silver, går ej, gravyr, ca 1925, garantibevis, kedja gulmetall.

Utrop: 400 kr

TISSOT, Seastar Seven, herrur, 18K guld, manuell, plexiglas, läderband, gravyr, ca 1977.

Utrop: 1 100 kr

CERTINA, herrur, 14K guld, quartz, plexiglas, datum, gravyr, ca 1990, läderband.

Utrop: 1 000 kr

CERTINA, New Art, herrur, 18K guld, manuell, plexiglas, gravyr, 1970-tal, läderband.

Utrop: 1 100 kr

SPINDELUR, signerad "Wallerius i Norrköping", silver, skadad urtavla, nyckel.

850 kr

Utrop: 700 kr

ZENITH, Sporto, herrur, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, läderband, 1950-tal.

1 000 kr

Utrop: 1 200 kr

BREITLING, Premier, kronograf, herrur, 18K guld, manuell plexiglas, läderband, ca 1950.

14 500 kr

Utrop: 8 500 kr

Klockor Universal

UNIVERSAL, kronograf, herrur, doublé, manuell, plexiglas, dag, datum, månad (växlar ej), månfas (växlar ej), läderband, 1940-tal.

Utrop: 5 500 kr

BREITLING, Navitimer, kronograf, herrur, stål, manuell, plexiglas, läderband, 1950-tal.

8 600 kr

Utrop: 5 500 kr

OLYMPIC, kronograf, herrur, vitmetall, manuell, plexiglas, läderband, 1940-tal.

Utrop: 1 200 kr

OMEGA, Seamaster 30, caliber 286, herrur, stål, manuell, plexiglas, läderband, ca 1964.

800 kr

Utrop: 900 kr

OMEGA, damur, stål, manuell, plexiglas, läderband, ca 1958.

525 kr

Utrop: 500 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Bubble back, kronometer, herrur, stål, plexiglas, läderband, 1940-tal.

ROLEX, Oyster Perpetual, herrur, stål, plexiglas, Oysterlänk, 1950-tal.

SEIKO, herrur, doublé, quartz, hardlexglas, datum, alarm, kronograf, skadad boett, läderband.

Utrop: 700 kr

Klockor Patek Philippe

PATEK PHILIPPE, Ellipse, Ref nr. 3546, Serie nr. 2708365, verk nr. 1158634, cal 23-300 PM, herrur, 18K guld, manuell, safirglas, läderband, originalspänne 18K guld, ca 1978, box.

Utrop: 36 000 kr

TISSOT, Seastar, herrur, 18K guld, quartz, plexiglas, datum, metallänk ej original.

1 400 kr

Utrop: 1 700 kr