Avslutad | Klockor – Lördag 15 september 2001
ROLEX, Day-Date, Ref nr. 18038, Serie nr. R238844, herrur, 18K guld, automatisk, safirglas, obsidian urtavla, Presidentlänk, ca 1988.
Klockor Oris
ORIS, Classic Rectangular, herrur, doublé, automatisk, mineralglas, datum, månfas, läderband, cert, september 2000, box.
Klockor Swatch
SWATCH, Irony, automatic, herrur, stål, automatisk, plexiglas, glasbaksida, integrerad länk, box.
CARTIER, Pasha, herrur, 18K guld, automatisk, safirglas, datum, läderband, spänne 18K guld, cert, mars 1990, box.
FICKUR, ankarur, savonett, 18K guld, bucklor, gravyr, ca 1900, glas saknas, visarställfunktion defekt, box.
OMEGA, Genève, damur, 18K guld, manuell, safirglas, skadad urtavla, läderband, 1960-tal.
ROLEX, Oyster Perpetual Datejust, Ref nr. 1601, Serie nr. 5623805, herrur, guld/stål, plexiglas, jubileelänk, ca 1979.
Klockor Patek Philippe
PATEK PHILIPPE, herrur, 14K guld, verk nr. 158474, boett nr. 268796, liten sekundvisare, läderband, ca 1915.
Klockor Patek Philippe
PATEK PHILIPPE, Ref 3848, herrur, 18K guld, manuell, safirglas, krokodilband, spänne 18K guld, oanvänd, box.
CERTINA, Blue Ribbon, herrur, guld på stål, automatisk, plexiglas, datum, 1960- tal, metallänk ej original.
MUROS, herrur, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, 1950-tal, läderband.
OMEGA, Seamaster, De Ville, herrur, guld på stål, manuell, plexiglas, datum, gravyr, ca 1968, metallänk ej original.