1 - 20 av 236
123...12 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 4 augusti 2001

Klubbad för

Porslin Fat

JULTALLRIKAR, 9 st, 1 st. vas, 1 st. mås ( nagg )

Utrop: 2 500 kr

Glas Skålar

GLAS SKÅL, Boda, ca 10,5 cm hög.

250 kr

Utrop: 300 kr

BROSCH, silver / titan / dumortierit, handgjord, ask.

450 kr

Utrop: 500 kr

COLLIER SAMT ÖRHÄNGEN, SILVER MED AMETIST.

800 kr

Utrop: 900 kr

TAVLA, silver / titan, handgjord.

Utrop: 600 kr

KEDJA / HÄNGE, RING, ÖRHÄNGEN, 18K guld med smaragder, utan snurrebuss.

Utrop: 1 800 kr

COLLIER, silver samt emalj 1960 L=41 cm liten repa.

1 200 kr

Utrop: 950 kr

BROSCH, 18K guld med svart pärla samt briljant, vikt 11,5 g L=6,5 cm. svensk tillverkning 1987, ask.

2 000 kr

Utrop: 2 500 kr

KAROTT, silver med trähandtag, 16,5 cm diameter, CF Carlman 1946, signerad.

Utrop: 3 500 kr

HÄNGE, silver med ametist samt KEDJA.

375 kr

Utrop: 350 kr

HÄNGE, silver med ametist.

300 kr

Utrop: 350 kr

RING SAMT HÄNGE, silver med blåfärgad agat samt heliotrop.

300 kr

Utrop: 350 kr

ARMBAND, 18K guld, Ole Lyngaard , utan lås.

3 500 kr

Utrop: 2 500 kr

COLLIER, silver svenska stämplar L=82 cm.

750 kr

Utrop: 450 kr

Glas Figuriner

GLASKATT, Marcolin Ronneby

325 kr

Utrop: 400 kr

Glas Figuriner

GLAS FÅGEL, Marcolin, Ronneby

375 kr

Utrop: 400 kr

Glas Figuriner

GLAS ÄLG Marcolin Ronneby

375 kr

Utrop: 400 kr

Glas Figuriner

GLAS FÅGEL grön, Marcolin Ronneby

425 kr

Utrop: 400 kr

Glas Konstglas

GLAS KUB, Nuutajärvi 1977 Oiva Taikka

325 kr

Utrop: 400 kr

COLLIER, silver stelt öppet, signerat Giertta.

750 kr

Utrop: 500 kr