Avslutad | Klockor – Lördag 21 juli 2001
ROLEX, GMT-Master II, Ref nr. 16713, Serie nr. N364201, herrur, guld/stål, automatisk, safirglas (skadat), datum, urtavla med diamanter/rubiner, Oysterlänk, x-tra urtavla, cert, juli 1994, box.
TAG HEUER, 2000, damur, stål, quartz, safirglas, datum, originallänk, x-tra länkbitar, x-tra urtavla, box.
FICKURSKEDJA, 18K guld, karbinhake i gulmetall, längd 265 mm, vikt 37.0 g.
Visa varaKlockor Fickur
FICKUR, ankarur, 18K guld, bucklor, skadad urtavla, 1920-tal.
Visa varaKlockor Fickur
N. PRESTON, London, No 8801, fickur, spindelur, silver, 1820-tal.
Visa varaKlockor Zodiac
ZODIAC, herrur, doublé, automatisk, mineralglas, dag, datum, ca 1972, metallänk ej original.
Klockor Citizen
CITIZEN, Eco-Drive, herrur, titan/doublé, quartz, alarm, kronograf, 24-timmarsvisning, originallänk, bruksanvisning, box.
Klockor Eterna
ETERNA, 18K, herrur, quartz datum, läderband nyskick, garanti, låda, 1998
Visa varaKlockor Chopard
CHOPARD, Mille miglia, 1999, No 370/1000, kronograf, herrur, stål, automatisk, safirglas, datum, safirglasbaksida, gummiband.
Klockor Baume&Mer
BAUME & MERCIER, damur, 18K guld, manuell, plexiglas, briljantkrans totalt 0.50 ct, integrerad länk, längd 170-176 mm.