361 - 380 av 426
1...181920...22 Gå till
Just nu klubbas Klassiska i Stockholm. Gå in här

Avslutad | Pant – Lördag 16 juni 2001

Klubbad för

Pantvaror Glas, porslin

1 tekanna Sundborn

Utrop: 600 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 Sockersk†l med lock Ostindia, 1 vas Kosta Boda, 1 dopsked, 1par salladsbestick

650 kr

Utrop: 700 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 Fat Ulrika Hydman Vallien

500 kr

Utrop: 600 kr

Pantvaror Glas, porslin

6 Assietter Ulrika Hydman Vallien

800 kr

Utrop: 900 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 Par mässingstakar

600 kr

Utrop: 500 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 Keramikskulptur "Lom" Gustavsberg, 1 keramikskulptur osignerad

250 kr

Utrop: 400 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 Par keramik tallrikar Franska, 1 vas Orrefors, 1 silvervas gravyr, 1 glas Mannheimer, ! maddonna figur

800 kr

Utrop: 1 000 kr

Pantvaror Video

1 Kamerahus Nikon EM

Utrop: 1 200 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 Väggpendyl med nyckel "tre rosor"

1 025 kr

Utrop: 1 200 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 Keramikfat /K†ge Gustavsberg studio Farsta/ lagningar

Utrop: 4 700 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 miniatyrbyr† gjord som smyckesskrin i fan‚r med intartsia p† locket (mindre fanerskada och skadat hörn, nyckel finns ej)

2 050 kr

Utrop: 1 500 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 Glasfat Peter Dahl 220/500 "Cellus" Steninge

Utrop: 2 500 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 Bok Svenska Histrien för ungdom och meninge

300 kr

Utrop: 450 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 Bordsur utan nyckel

425 kr

Utrop: 700 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 Väggur utan nyckel

Utrop: 600 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 Par kandelabrar mässing

6 500 kr

Utrop: 7 900 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 Par ljusstakar p† marmorsockel lagningar

5 400 kr

Utrop: 3 500 kr

Pantvaror Glas, porslin

6 Assietter, 1 karott, 8 dessertsk†lar, 1 salladi‚re, 9 djupa tallrikar, 2 tallrikar, 1 uppläggningsfat Ostindia Rörstrand

Utrop: 3 500 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 Slagl†sgevär Sverige 1861 hanen deffekt, laddstake saknas

1 800 kr

Utrop: 1 000 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 Flintl†sgevär St Etienne Frankrike 1825 "Elg"

2 400 kr

Utrop: 2 300 kr