Avslutad | Klockor – Lördag 9 juni 2001
JOHN GRANT, London, fickur, spindelur, silver, gravyr, skadad urtavla, ca 1810, kedja vitmetall, nyckel, läderpåse.
TISSOT, Seastar Seven, herrur, 18K guld, manuell, plexiglas, gravyr, läderband, ca 1977.
HEUER, kronograf, herrur, stål, manuell, plexiglas, 1950-tal, kronografen nollställer ej, metallänk ej original.
TECHNOS, Birka, damur, 18K guld, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, 1930-tal, metallänk ej original.
FICKUR, ankarur, kronograf, 18K guld, bucklor, gravyr, ca 1921, kedja 18K guld, längd 260 mm.
OMEGA, herrur, Cal 620, Serie nr. 22536674, 18K guld, manuell, plexiglas, integrerad originallänk, längd 192-198 mm, totalvikt 75.0 gram, ca 1966, box.