Avslutad | Klockor – Lördag 9 juni 2001
Klockor Sarcar
SARCAR, Magic Moon, damur, 18K vitguld, quartz, safirglas, briljanter, safirer, går ej, läderband, spänne 18K vitguld.
BREITLING, Callistino, Ref nr. B52045.1, Serie nr. 20676, damur, stål/guld, quartz, safirglas, datum, Rouleauxlänk, cert, december 1997.
OMEGA, Seamaster, cal 611, herrur, stål, manuell, plexiglas, datum, läderband, ca 1963.
GRUEN, herrur, gulmetall, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, läderband, 1940-tal.
Klockor Revue Thommen
REVUE, Wittnauer, herrur, doublé, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, ca 1950, metallänk ej original.
OMEGA, Constellation, caliber 561, herrur, 18K guld, automatisk, plexiglas, datum, läderband, ca 1968.
Klockor Titus
TITUS, herrur, kronograf, 18K guld, manuell, plexiglas, bucklor, ca 1950, metallänk ej original.
ROLEX, Oyster Perpetual Datejust Ref nr. 16220, Serie nr. R657944, herrur, stål/vitguld, automatisk, safirglas, Jubileelänk, cert, september 1989, box.
TISSOT, Seastar, herrur, doublé, quartz, mineralglas, datum, ca 1980, metallänk, ej original.
ZENITH, AF/P, herrur, 18K guld, automatisk, plexiglas, dag, datum, defekt, läderband, 1960-tal.
Klockor Bvlgari
BULGARI, Ref nr. BB26SGLD, damur, guld / stål, quartz, safirglas, datum, läderband, cert, juli 1996, box
Klockor Bvlgari
BULGARI, Ref nr. BB 23 2T, Serie nr. F12668, damur, 18K guld, quartz, safirglas, integrerad länk.