221 - 240 av 361
1...111213...19 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 30 juni 2001

Klubbad för

2 COLLIER silver, sötvattenspärlor.

500 kr

Utrop: 400 kr

ARMBAND 18 K guld, x-länk, vikt 32 g, längd 20 cm.

Utrop: 2 600 kr

ARMRING, 20K, vikt 46.0 g

Utrop: 4 100 kr

RUBIN SET, collier och örhängen, odlade sötvattenspärlor, guld 22K

1 800 kr

Utrop: 2 200 kr

COLLIER, ARMBAND, örhängen 18K, vikt 216.0 g guld / vitg. briljanter totalt ca 2 .0 ct W/ VS

Utrop: 34 500 kr

BROSCH, silver, guld med rubin, safir samt 1 orientalisk pärla

2 100 kr

Utrop: 2 100 kr

BRILJANT oinfattad, 0,25 ct, TW(F)/IF, cert. HRD.

4 200 kr

Utrop: 4 000 kr

Ädelstenar Rubiner

RUBIN oinfattad, 0,98 ct.

1 700 kr

Utrop: 1 900 kr

Ädelstenar Rubiner

RUBIN oinfattad 0,49 ct.

Utrop: 1 300 kr

Ädelstenar Rubiner

RUBIN oinfattad, 0,48 ct.

Utrop: 450 kr

NETSUKES ben, trä, 2+1+1. 3 st.signerade

Utrop: 2 000 kr

PÄRLCOLLIER odlade pärlor 8-8,5 mm, 75 pärlor, längd 68 cm, lås Ole Lynggaard.

4 800 kr

Utrop: 5 200 kr

PÄRLCOLLIER odlade pärlor samt Lapis Lazuli, lås silver.

Utrop: 1 100 kr

GRANATBROSCH förgylld

Utrop: 450 kr

GRANATARMBAND förgyllt

Utrop: 800 kr

GRANATCOLLIER förgyllt

Utrop: 1 700 kr

RING, ÖRHÄNGEN med granater, förgyllt

Utrop: 700 kr

COLLIER 18 K guld, stelt, vikt 40 g.

3 500 kr

Utrop: 4 000 kr

Smycken Lås

OLE LYNGGAARD lås till pärlcollier 18 K guld med briljant ca 0,08 ct, W/VS, för 1 eller 2 rader

6 700 kr

Utrop: 6 300 kr

ARMRING 18 K vitguld med briljanter 0,78 ct, ca W/VS, vikt 19 g.

6 500 kr

Utrop: 7 500 kr