141 - 160 av 290
1...789...15 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 2 juni 2001

Klubbad för

ÖRHÄNGEN, 18K guld med 2 briljanter totalt ca 0,20 ct./SI 2.

Utrop: 1 300 kr

CARTIER ARMRING Love bracelet, 18 K guld med briljanter ca 0,55 ct ca TW/VVS-VS, cert., ask samt skruvmejsel

29 000 kr

Utrop: 31 000 kr

STENCOLLIER, turkoser och agater, 3- rader

Utrop: 1 900 kr

STENCOLLIER, tigeröga

Utrop: 1 800 kr

AMETIST COLLIER, 8 rader

Utrop: 1 900 kr

TURKOS COLLIER, stora och små turkoser

Utrop: 1 600 kr

TURKOS COLLIER, med metall

Utrop: 1 000 kr

ENSTENSRING 14 K guld med briljant ca 0,42 ct, ca W/VVS-VS, vikt 5 g, stl 17 1/4 mm.

8 400 kr

Utrop: 7 800 kr

COLLIER 18 K guld, bismarck - kedja, doserad, vikt 250 g, längd 62 cm.

Utrop: 23 000 kr

KAFFESKEDAR, 12 st silver slottsbarock

400 kr

Utrop: 500 kr

Glas Vaser

VAS, Orrefors, etsning "sjöjungfru" signerad Vicke Lindstrand 1220 1930-tal. H=17 cm.

1 500 kr

Utrop: 1 700 kr

Glas Vaser

VAS, Orrefors, optikblåst med etsning måsar och fiskar, Lindstrand 1930-tal H=16,5 cm. nr 1202

1 500 kr

Utrop: 1 700 kr

COLLIER 18 K guld med akvamarin, ametist samt vit topas, handgjort, vikt 20 g.

Utrop: 4 000 kr

Ädelstenar Övrigt

SAFIR oinfattad, navettslipad, 0,36 ct

Utrop: 300 kr

Ädelstenar Granater

GRANAT almandin - granat, oinfattad, 0,52 ct

Utrop: 350 kr

Ädelstenar Övrigt

ZIRKON oinfattad, 1,10 ct.

Utrop: 1 700 kr

Ädelstenar Övrigt

OPALDUBLETT 4,20 ct.

Utrop: 11 000 kr

Ädelstenar Övrigt

AKVAMARIN oinfattad, 3,13 ct.

425 kr

Utrop: 450 kr

Smycken Övr diamringar

RING, 18K vitguld med briljanter ca 2.0 ct W/SI, stl. 18 1/2mm vikt 14.0 g

Utrop: 15 500 kr

HÄNGE, 14K, ryska stämplar, vikt 13.0 g med blå safir

1 200 kr

Utrop: 1 400 kr