Avslutad | Moderna – Lördag 2 juni 2001
Klubbad för
CARTIER ARMRING Love bracelet, 18 K guld med briljanter ca 0,55 ct ca TW/VVS-VS, cert., ask samt skruvmejsel
ENSTENSRING 14 K guld med briljant ca 0,42 ct, ca W/VVS-VS, vikt 5 g, stl 17 1/4 mm.
Glas Vaser
VAS, Orrefors, optikblåst med etsning måsar och fiskar, Lindstrand 1930-tal H=16,5 cm. nr 1202