Avslutad | Klockor – Lördag 21 april 2001
OMEGA, Constellation, caliber 551, herrur, stål, automatisk, plexiglas, ca 1963, länk ej original.
GERMINAL, herrur, 18K guld, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, 1950-tal, läderband.
Klockor Patek Philippe
PATEK PHILIPPE, Ref nr. 3544/1, caliber 23-300, herrur, 18K guld, manuell, safirglas, skadad urtavla, integrerad länk, cert, juli 1977, box.
TISSOT, Visodate, Seastar Seven, herrur, 18K guld, automatisk, plexiglas, datum, gravyr, ca 1973.
CERTINA, DS Nautic, kronograf, herrur, stål, quartz, safirglas, datum, originallänk.
ADIDAS, Adventure, herrur, stål / gulmetall, quartz, mineralglas, datum, integrerad länk.
Klockor Raymond Weil
RAYMOND WEIL, Ref nr. 5508-2, herrur, doublé, quartz, mineralglas, läderband, ca 1995.
OMEGA, Seamaster, herrur, doublé, quartz, mineralglas, datum, ca 1980, metallänk ej original.
Klockor Lagonda
LAGONDA, De Lyx, herrur, 18K guld, manuell, plexiglas, bucklor, ca 1960, länk 18K guld, längd 205 mm.
HELVETIA, Beatmaster, herrur, gulmetall, automatisk, plexiglas, dag, datum, originallänk, ca 1970.
Klockor Eterna
ETERNA-MATIC, fickur, stål, automatisk, plexiglas, glasbaksida, 1950-tal, kedja vitmetall, oanvänd.