Avslutad | Klockor – Lördag 21 april 2001
BRENETS WATCH CO, fickur, ankarur, savonett, silver, nyckel, bucklor, skadad urtavla, ca 1890.
FRIEDR. FELSZ, Altenburg, fickur, spindelur, silver, datum, skadad urtavla, nyckel, ca 1840.
LANGENDORF WATCH Co, Trans Pacific, fickur, ankarur, doublé, skadad urtavla, defekt uppdrag, ca 1915.
JOHAN WARD, London, fickur, spindelur, silver, skadad boett, skadad urtavla, 1820-tal.
Klockor Svalan
SVALAN, Sportsman, herrur, doublé, manuell, plexiglas, sliten boett, läderband, 1960-tal.
POPULÄR, herrur, doublé, automatisk, plexiglas, defekt i datumväxling, läderband.
RECTA, herrur, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, defekt uppdrag, läderband, 1940-tal.
OMEGA, Genève, herrur, stål, manuell, plexiglas, datum, defekt regel, läderband, ca 1978.
ORIENT, Auto Calendar, herrur, stål, automatisk, plexiglas, defekt datumväxling, skadad urtavla, läderband, 1960-tal.