201 - 220 av 439
1...101112...22 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 21 april 2001

Klubbad för

BRENETS WATCH CO, fickur, ankarur, savonett, silver, nyckel, bucklor, skadad urtavla, ca 1890.

Utrop: 900 kr

Klockor Waltham

WALTHAM, fickur, ankarur, savonett, doublé (sliten), ca 1900.

Utrop: 900 kr

Klockor Waltham

WALTHAM, fickur, ankarur, savonett, skadad boett, bucklor, gravyr, ca 1913.

Utrop: 900 kr

ILLINOIS, fickur, ankarur, doublé, skadad urtavla, ca 1910.

Utrop: 700 kr

FICKUR, spindelur, 40 mm, silver, skadad urtavla, nyckel, ca 1840.

700 kr

Utrop: 800 kr

FRIEDR. FELSZ, Altenburg, fickur, spindelur, silver, datum, skadad urtavla, nyckel, ca 1840.

1 200 kr

Utrop: 800 kr

HELMSTINO, Stockholm, fickur, spindelur, silver, skadad urtavla, ca 1820.

800 kr

Utrop: 900 kr

LANGENDORF WATCH Co, Trans Pacific, fickur, ankarur, doublé, skadad urtavla, defekt uppdrag, ca 1915.

400 kr

Utrop: 500 kr

NEW COLUMBUS, fickur, vitmetall, ca 1900.

Utrop: 700 kr

JOHAN WARD, London, fickur, spindelur, silver, skadad boett, skadad urtavla, 1820-tal.

800 kr

Utrop: 900 kr

HEBDOMAS, fickur, ankarur, 47 mm, 8-dagars, silver, dag, datum, bucklor.

1 700 kr

Utrop: 800 kr

FICKUR, silver, nyckel, 1820-tal.

Utrop: 800 kr

FICKUR, silver, skadad urtavla, nyckel, 1840-tal.

Utrop: 1 400 kr

Klockor Svalan

SVALAN, Sportsman, herrur, doublé, manuell, plexiglas, sliten boett, läderband, 1960-tal.

Utrop: 400 kr

POPULÄR, herrur, doublé, automatisk, plexiglas, defekt i datumväxling, läderband.

Utrop: 450 kr

RECTA, herrur, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, defekt uppdrag, läderband, 1940-tal.

Utrop: 350 kr

OMEGA, Genève, herrur, stål, manuell, plexiglas, datum, defekt regel, läderband, ca 1978.

Utrop: 700 kr

OMEGA, herrur, stål, quartz, plexiglas, datum, går ej, läderband, ca 1980.

Utrop: 750 kr

ORIENT, Auto Calendar, herrur, stål, automatisk, plexiglas, defekt datumväxling, skadad urtavla, läderband, 1960-tal.

Utrop: 400 kr

Klockor Enicar

ENICAR, MRO Star Jewels, herrur, vitmetall, automatisk, plexiglas, datum, läderband.

Utrop: 500 kr