261 - 280 av 332
1...131415...17 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 31 mars 2001

Klubbad för

FAT, 2 porslinsmuggar Kungen och Silvia

300 kr

Utrop: 400 kr

KERAMIK vas och flicka, porslins urna

Utrop: 400 kr

Porslin Figuriner

BOFINKAR, 2 st, Bing o Gröndal

425 kr

Utrop: 500 kr

Porslin Figuriner

FÅGEL MED UNGE, porslin Bing o Gröndal

425 kr

Utrop: 500 kr

Porslin Figuriner

KOFÖSARE, danskt porslin

700 kr

Utrop: 800 kr

Glas Fat

ASKFAT, Kosta Boda design Göte A.

Utrop: 400 kr

RING, 18K vitguld med briljanter totalt ca 0,98 ct K-M(TCAPE-CAPE) /SI, vikt 11,1 g. Stl 16 3/4 mm.

Utrop: 5 800 kr

SKÅL, silver signerad Erik Löfman Mema Lidköping 1987 vidgande hamrad. D=16,7 cm.

Utrop: 2 800 kr

SKÅL, silver signerad Thore Eldh, Ceson, Göteborg 1974 oval på fot H=4,4 cm L=12,8 cm.

Utrop: 900 kr

FAT, silver, runt med pärlbård K Andersson, Stockholm 1933. D=22,8 cm.

Utrop: 850 kr

BORDSSKEDAR, 6 ST, modell "Ambassad" GAB Stockholm 1960-tal L=18,3 cm.

1 500 kr

Utrop: 1 700 kr

RING, 18K guld med smaragd 2 diamanter stl 16 3/4 mm.

650 kr

Utrop: 700 kr

ENSTENSRING, 18K guld med briljant ca 0,10 ct H(W)/VS stl 16 3/4 mm, gravyr.

Utrop: 1 200 kr

12 KAFFESKEDAR norska, förgyllt silver med emalj

800 kr

Utrop: 700 kr

13 SILVERSKEDAR matskedar av två olika modeller

Utrop: 1 500 kr

ARMBAND 18 K guld, x - länk, vikt 11 g, längd 18 cm

Utrop: 800 kr

ARMBAND 18 K guld, pansar - länk, med berlocker, vikt 11 g

Utrop: 800 kr

KEDJA/HÄNGE 18 K guld medaljong med pärlor, fotografi, 1880

KEDJA/HÄNGE 18 K guld, kors med pärlor, vikt 12 g

RING 18 K guld med vit sten, vikt 4 g, stl 17 1/4 mm

Utrop: 350 kr