141 - 160 av 349
1...789...18 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 3 februari 2001

Klubbad för

DIVERSE, 10 delar, granater, knappar.

Utrop: 350 kr

RING, 18K guld med rökkvarts samt turkoser stl 18 mm.

450 kr

Utrop: 550 kr

COLLIER, silver / glasstenar, ca 39 cm, defekt.

Utrop: 300 kr

COLLIER, odlade pärlor samt turkoser, 2 st lås, 18K med turkoser. L=68 cm.

Utrop: 1 300 kr

31 DELAR, silverbestick. Sverige och Norge.

Utrop: 2 400 kr

2 ETUIER, silver resp sköldpadd.

825 kr

Utrop: 700 kr

PÄRLCOLLIER Odlade pärlor, doserat 3,5-7 mm, längd 51 cm, lås 18 K guld

700 kr

Utrop: 800 kr

BROSCH Silver med crysocolla

Utrop: 350 kr

RING, 18K vitguld med 9 st briljanter, 0.85 ct ca TCR-CR/VS-SI samt orientalisk pärla. Vikt5g

Utrop: 5 000 kr

ARMBAND 18 K guld, ankarlänk, vikt 60 g, längd 21 cm

4 100 kr

Utrop: 4 600 kr

COLLIER Onyx samt vita stenar, förgyllt med graverat mönster, längd 49 cm

500 kr

Utrop: 600 kr

ARMBAND, Silver med tigeröga, Gussi Smycken i Malmö, tillverkad 1964, stämplad "handsmide", vikt 45 g, längd 18 cm.

Utrop: 800 kr

ARMBAND Låghaltigt guld, granater samt vita stenar ( en saknas ), längd 18 cm

1 000 kr

Utrop: 1 100 kr

ÖRHÄNGEN Silver med markasiter, hängande, med skkruvmekanism

300 kr

Utrop: 350 kr

RING /BROSCH Förgyllda, med granater, några stenar saknas, ring stl 18 mm

700 kr

Utrop: 460 kr

RING 18 K guld med 3 briljanter, 0,12 ct enligt gravyr, vikt 4 g, stl 20 1/4 mm

Utrop: 1 000 kr

HÄNGE kors i järn, sorgemycke, vikt 3 g

700 kr

Utrop: 350 kr

KEDJA 18 K guld, bismarcklänk, vikt 6 g, längd 46 cm, sliten.

600 kr

Utrop: 460 kr

COLLIER, 18K guld "Bismarck", vikt 20,3 g. L=42 cm.

1 600 kr

Utrop: 1 600 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld med briljant ca 0,16 ct I(TCR)/VS stl 17 1/2 mm.

1 100 kr

Utrop: 1 200 kr