141 - 160 av 247
1...789...13 Gå till

Avslutad | Nyårs – Lördag 30 december 2000

Klubbad för

ENSTENSRING, 18K vitguld med briljant 1,17 ct CAPE(M)VVS2, stl. 16 1/2 mm

Utrop: 24 000 kr

ENSTENSRING, 14K guld med briljant ca. 1.54 ct. ca. W-CR/SI, stl 18mm

Utrop: 44 000 kr

BROSCH, 18K guld / emalj, pärlor, G Dahlgren Malmö 1932, 5,4 x 4,2 cm.

800 kr

Utrop: 1 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld med odlade pärlor, vikt 12,0 L=5 cm.

Utrop: 1 100 kr

SYSKONRING, 18K vitguld med 2 briljanter totalt ca 1,78 ct resp I(TCR)/VS1 samt K(TCAPE)/VS 2 samt mindre briljanter ca 0,20 ct stl 18 1/

Utrop: 42 000 kr

BROSCH, 18K guld med briljanter totalt ca 1 ct /P.

Utrop: 5 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, Vikt 7 g.

550 kr

Utrop: 650 kr

RING, 18K vitguld med briljanter, 0.26 ct samt odlad pärla Vikt 5 g. Stl 18 mm

2 100 kr

Utrop: 2 000 kr

HÄNGE, 18K guld / onyx samt pärlor 1 fattas bucklor.

1 500 kr

Utrop: 1 800 kr

Ädelstenar Safirer

SAFIR, oinfattad, 4,3 ct, Ceylon.

Utrop: 9 800 kr

Ädelstenar Safirer

SAFIR, oinfattad, 6,2 ct, Ceylon.

Utrop: 7 000 kr

Ädelstenar Safirer

SAFIR, oinfattad, 4,2 ct, Ceylon.

5 500 kr

Utrop: 6 300 kr

BROSCH, med citriner fäste saknas antik.

475 kr

Utrop: 500 kr

ARMBAND, 18K guld med 7 rosenstenar, 1930-tal

RING, 18K vitguld med briljant, ca 0.20 ct samt 36 st briljanter ca 1.10 ct W/SI-P

Utrop: 10 800 kr

Smycken Övr diamringar

RING, 18K guld med briljanter totalt ca 0,56 ct stl 17 1/2 mm. Vikt 6,7 g.

Utrop: 4 600 kr

RING, 18K guld med odlad pärla stl 16 3/4 mm.

475 kr

Utrop: 450 kr

MANSCHETTKNAPPAR, silver Georg Jensen design 215.

800 kr

Utrop: 850 kr

RING, 18K guld med cz, vikt 15,5 g. stl 16 1/2 mm.

1 300 kr

Utrop: 1 500 kr

RING, 18K guld med 4 briljanter totalt ca 0,14 ct stl 19 /4 mm.

Utrop: 1 100 kr