Avslutad | Klockor – Lördag 16 december 2000
OMEGA, Seamaster, herrur, guld på stål, automatisk, plexiglas, sent 1960-tal, länk metall ej original.
BREITLING, Chronomat, herrur, kronog ,stål/doublè, automatisk, safirglas, datum, Rouleaux.
Klockor Bvlgari
BULGARI, damur, Ref nr. BB 26 GSCD, Serie nr. 126410, stål/guld, quartz, safirglas, datum, originallänk, värderingsintyg, box.
BRETLING, Aerospace, herrur, quartz, safirglas, analog/digital, UTC, quartz, Aerospacelänk, cert, februari 1998.
ROLEX, Oyster Perpetual Day- Date, Ref nr. 18038, Serienr. herrur, 18K guld, Presidentlänk, safirglas, cert, december 1986, box.
OMEGA, herrur, 18K guld, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, ca 1955, bucklor i bakboetten, länk 18K guld ej original, längd 200-205 mm, totalvikt 81.0 g, box.
Klockor Sector
SECTOR, EXP 202, herrur, stål, kronograf, alarm, quartz, mineralglas, datum, originallänk.
Klockor Sjöö Sandström
SJÖÖ SANDSTRÖM, Spectrolite, damur, stål, quartz, safirglas, läderband, oanvänd, cert, box.
ROLEX, Submariner, Ref nr. 1680, Serie nr. 5289283, herrur, stål, automatisk, plexiglas, datum, Oysterlänk, cert, mars 1978, box.
ROLEX, Oyster Perpetual Datejust, Ref nr. 6827, Serie nr. 6126324, midsize, 18K guld, automatisk, plexiglas, briljanturtavla, briljantkrans ej original, Presidentlänk, ca 1980, box.
ROLEX, Oyster Perpetual Datejust, Ref nr. 16013, Serie nr. 8803738, herrur, guld/stål, automatisk, plexiglas, Jubileelänk, cert, juni 1985, box.
ROLEX, Oyster Perpetual Datejust, Ref nr. 1601, herrur, stål/guld, automatisk, plexiglas, jubileelänk, ca 1967.
Klockor Patek Philippe
PATEK PHILIPPE, Ref 3848, herrur, 18K guld, manuell, safirglas, krokodilband, spänne 18K guld, oanvänd, box.
ROLEX, Oyster Perpetual Datejust, Ref nr. 1601, Serie nr. 634257, herrur, rosa guld/stål, automatisk, plexiglas, Jubileelänk, ca 1960.
POLJOT, herrur, vitmetall, manuell, alarm, läderband, cert, november 2000, oanvänd.