281 - 300 av 426
1...141516...22 Gå till
Just nu klubbas Klassiska i Stockholm. Gå in här

Avslutad | Klockor – Lördag 16 december 2000

Klubbad för

IWC, fickur, savonett, ankarur, 14K guld, skadad urtavla, 1930-tal.

Utrop: 3 900 kr

OMEGA, damur, 18K guld, manuell, safirglas, integrerad länk, längd 160-166 mm, ca 1967, urtavla fuktskadad.

Utrop: 3 200 kr

3 ST. FICKUR + 1 ST MORMORSUR, defekta.

425 kr

Utrop: 400 kr

4 ST. HERRUR, vitmetall, manuella, plexiglas, läderband.

Utrop: 850 kr

TISSOT, Seastar, herrur, stål, manuell, plexiglas, läderband.

Utrop: 350 kr

2 ST. HERRUR, Tidéna, vitmetall, manuell, plexiglas, läderband,OLMA, Sport, vitmetall, manuell, plexiglas, läderband.

Utrop: 250 kr

FICKUR, ankarur, 14K guld, gravyr, ca 1922.

Utrop: 1 200 kr

FICKUR, cylinderur, 18K guld, nyckeldragare, nyckel.

Utrop: 1 700 kr

OMEGA, Ref 7910, herrur, 18K guld, quartz, safirglas, datum, läderband, skadad boett, cert, juni 1996, box.

Klockor Oris

ORIS, herrur, stål, automatisk, safirglas, datum, originallänk, cert, augusti 2000, box.

Utrop: 5 900 kr

CARTIER, Tank, damur, förgyllt silver, manuell, plexiglas, läderband, box.

Utrop: 4 500 kr

ROLEX, Oyster Perpetual Date, Ref nr. 6917, Serie nr. 3622848, damur, stål, automatisk, plexiglas, Jubileelänk, ca 1973, servad februari 1999.

Utrop: 11 000 kr

CROTON, damur, 14K guld, quartz, plexiglas, åttkantslipade diamanter, integrerad länk.

Utrop: 2 900 kr

Klockor Movado

MOVADO, damur, 18K guld, manuell, plexiglas, ca 1960, länk 18K guld, längd 166-170 mm

Utrop: 2 800 kr

TAVANNES WATCH CO, fickur, savonett, ankarur, 14K guld, bucklor, gravyr, ca 1926.

2 100 kr

Utrop: 2 400 kr

OMEGA, Constellation, herrur, guld på stål, automatisk, plexiglas, läderband, cert, ca 1962, box.

3 000 kr

Utrop: 3 500 kr

TEXAS INSTRUMENT, herrur, plast, quartz, plexiglas, digital, LED, plastband, tidigt 1970-tal.

475 kr

Utrop: 500 kr

FICKUR, ankarur, savonett, 14K guld, bucklor, ca 1915, kedja 18K guld, längd 255 mm.

Utrop: 3 000 kr

OMEGA, Constellation, herrur, stål, automatisk, plexiglas, dag, datum, integrerad länk, ca 1980.

3 000 kr

Utrop: 2 900 kr

GRUEN, Precision, Autowind, herrur, stål, automatisk, plexiglas, läderband, sent 1950-tal.

Utrop: 2 100 kr