Avslutad | Klockor – Lördag 16 december 2000
TAG HEUER, 1500, herrur, stål, quartz, safirglas, datum, originallänk, oanvänd, box.
Klockor Record
RECORD WATCH Co, fickur, savonett, ankarur, 14K guld, gravyr, ca 1927, kedja 18K guld, vikt 19.0 g.
TAG HEUER, 1500, damur, stål/doublé, quartz, safirglas, datum, originallänk, oanvänd.
TAG HEUER, 4000, herrur, stål/doublé, automatisk, safirglas, datum, originallänk, oanvänd.
Klockor Bvlgari
BULGARI, Ref AT33GL, herrur, 18K guld, quartz, safirglas, datum, läderband, spänne 18K guld, box.
Klockor Girard-Perregaux
GIRARD-PERREGAUX, Ref 4797, herrur, 18K guld, automatisk, safirglas, datum, läderband, spänne 18K guld, box.
Klockor Kronometer Stockholm
AB KRONOMETER STOCKHOLM, herrur, 18K guld, automatisk, plexiglas, läderband, 1960-tal
FICKUR, ankarur, 18K guld, 1880-tal, skadad urtavla, bucklor, defekt, chatelain 18K guld, läderpåse.
Klockor Ebel
EBEL, Sport/Classic Mini, damur, guld/stål, quartz, safirglas, briljanturtavla, originallänk, cert.
BREITLING, Chrono Cockpit, litet herrur, kronograf, stål/guld, automatisk, safirglas, Pilotlänk stål/guld, cert, oktober 1996, box.