601 - 620 av 717
1...303132...36 Gå till

Avslutad | Julklapps – Lördag 9 december 2000

Klubbad för

8 BRILJANTER, oinfattade, 0,24 ct G-H(TW-W)/SI.

Utrop: 1 400 kr

7 BRILJANTER, oinfattade, totalt 0,21 ct G-H(TW-W)/SI.

Utrop: 1 200 kr

20 BRILJANTER, oinfattade, totalt 0,61 ct G-H(TW-W)/P någon naggad.

Utrop: 2 100 kr

KEDJA, 18K vikt 6.9 g pansarkedja L= 60 cm

500 kr

Utrop: 600 kr

ARMBAND, 18K vikt 14.1 g med berlocker 18.5 cm

1 100 kr

Utrop: 1 300 kr

RING, 18K vikt 5.8 g chrysophras stl. 16,5 mm

600 kr

Utrop: 700 kr

RING, 18K vikt 5.7 g briljant ca 0,02 ct stl. 16 mm

Utrop: 600 kr

AMETISTRING, 18K vikt 6.6 g med ametist stl. 18 1/4 mm

500 kr

Utrop: 600 kr

RING, 18K och silver ametist 1954 stl. 17 1/4 mm

Utrop: 600 kr

Smycken Smaragdring

SMARAGDRING, 18K vikt 8.1 g smaragd 2.50, Colombia briljanter ca 1.0 ct W/VS stl. 18.5 mm

Utrop: 23 000 kr

COLLIER, silver med skuren rosenkvarts.

500 kr

Utrop: 600 kr

HÄNGE, 18K guld, vikt 28,9 g.

Utrop: 2 300 kr

HÄNGE, 18K guld, vikt 46,4 g. 5,7 cm diameter.

Utrop: 3 800 kr

RING, silver / akryl, Lapponia.

2 000 kr

Utrop: 1 200 kr

1 600 kr

Utrop: 650 kr

ARMBAND, silver signerad Wiwen Nilsson. L=18,5 cm.

2 100 kr

Utrop: 1 800 kr

COLLIER SAMT ARMBAND 18K guld, vikt 41,0 g. L=45,5 cm resp20 cm.

3 000 kr

Utrop: 3 500 kr

ARMRING, 22K guld, vikt 35,0 g.

2 500 kr

Utrop: 2 900 kr

BROSCH, 14K guld med krysokolla.

Utrop: 600 kr

COLLIER, 18K guld, vikt 39,9 g. L=43,5 cm, ask.

Utrop: 3 500 kr