541 - 560 av 717
1...272829...36 Gå till

Avslutad | Julklapps – Lördag 9 december 2000

Klubbad för

SKÅL, silver dansk stämpel 1914. H= ca 9 cm.

Utrop: 1 200 kr

4 DELAR KRYDDSET, nysilver /glas.

Utrop: 450 kr

KAFFEKANNA, silver danska stämplar 1914 H=26 cm, gravyr bucklor.

1 300 kr

Utrop: 1 500 kr

RING, 18K vitguld med 18 st briljanter, ca 2 ct ca TW-W/VVS-VS samt smaragd. Vikt 11g

Utrop: 22 000 kr

RING, 18K vitguld med 9 st briljanter, 0.85 ct ca TCR-CR/VS-SI samt orientalisk pärla. Vikt5g

Utrop: 6 000 kr

AKVAMARINHÄNGE, 18K akvamarin 0,56 ct briljant 0,03 ct

Utrop: 1 500 kr

20 ST DOSOR, silver antika, engelska stämplar ca 1900-1930.

Utrop: 11 500 kr

CERTINA, damur, 18K guld, manuell, safirglas, länk 18K guld, längd 173-178 mm, bruttovikt 25.8 g.

Utrop: 1 900 kr

ARMBAND, 18K vikt 16.8 g L = 19.5 cm

Utrop: 1 500 kr

ARMBAND, 18K vikt 8.0 g L = 18.5 cm

Utrop: 700 kr

COLLIER, 18K vikt 25.9 g L = 42 cm

2 000 kr

Utrop: 2 300 kr

RING, 18K vikt 3.8 g ametist stl. 16.5 mm

400 kr

Utrop: 500 kr

Glas Konstglas

GLASSKULPTUR, KOSTA BODA signnerad B. Vallien H=19 cm.

3 800 kr

Utrop: 3 000 kr

Glas Konstglas

GLASSKULPTUR, KOSTA BODA signerad Kjell Engman 8,8 x 8,8 cm.

1 550 kr

Utrop: 1 400 kr

Glas Konstglas

GLASSKULPTUR, KOSTA BODA signerad B. Vallien.

2 900 kr

Utrop: 2 000 kr

LJUSSTAKAR, silver, H=16 cm

Utrop: 5 400 kr

ARMBAND, 14K guld, vikt 42,3 g. L=18,5 cm, ask.

2 100 kr

Utrop: 2 500 kr

SAFIR, damur, 18K vitguld med åttkantslipade diamanter totalt ca 0,20 ct .

Utrop: 3 900 kr

SOUTH SEA COLLIER 29 pärlor 16.5- 11.2 mm diamantlås 18K L= 47 cm

Utrop: 90 000 kr

SOUTH SEA COLLIER barocka pärlor 26 st diamond clasp 18K

Utrop: 43 000 kr