381 - 400 av 717
1...192021...36 Gå till

Avslutad | Julklapps – Lördag 9 december 2000

Klubbad för

BÄGARE, silver vidgande, gravyr, Andreas Norstrand, Lund 1828. H=17 cm. bucklor.

3 300 kr

Utrop: 2 900 kr

RING, 18K vitguld med 5 briljanter totalt ca 0,85 ct stl 17 1/4 mm.

5 500 kr

Utrop: 5 900 kr

BROSCH, 18K guld med ametist samt odlade pärlor, vikt 23,6 5x4 cm.

1 800 kr

Utrop: 2 100 kr

RING, 18K guld med cabochon slipad ametist, vikt 8,7 g stl 18 1/4 mm.

Utrop: 700 kr

ARMBAND, 18K guld med cabochonslipade ametister, vikt 24,3 g. L=19 cm.

1 700 kr

Utrop: 1 900 kr

ARMBAND, 18K "Lapponia" slitet, fattas säkerhetskedja L= 19 cm, vikt 20 g.

2 100 kr

Utrop: 2 100 kr

CAMÉBROSCH, vit korall, svenska stämplar 1902 4,5 x3,5 cm.

1 300 kr

Utrop: 1 200 kr

RING, 18K vikt 4.6 g "Lapponia" stl. 19 mm

1 600 kr

Utrop: 1 900 kr

HÄNGE, förgyllt med gömma, 8 x 3,5 cm.

Utrop: 450 kr

HÄNGE, 18K guld, vikt,8,9 g. 5,5 x 3 cm.

600 kr

Utrop: 700 kr

2 BROSCHNÅLAR, 18K guld.

300 kr

Utrop: 350 kr

RING, 18K guld, vikt 12,7 g. troligen fransk.

900 kr

Utrop: 1 100 kr

Smycken Övr diamringar

BRILJANTRING, 18K vikt 20.4 g ca 0,36 ct TW/VS svensk , Nordlinder. stl. 15 1/2 mm

Utrop: 5 800 kr

ARMBAND, 18K guld, vikt 36,1 g. L=19 cm extra bit.

2 500 kr

Utrop: 2 900 kr

ARMBAND, 18K guld "x-länk", vikt 21,8 g. L=20 cm.

Utrop: 1 800 kr

RING, 14K guld med rökkvarts stl 18 1/4 mm.

375 kr

Utrop: 350 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld med briljant ca 0,21 ct stl 17 1/2 mm.

Utrop: 2 000 kr

HÄNGE, 14K guld med spektrolit.

300 kr

Utrop: 350 kr

RING, samt ÖRHÄNGEN, 18k guld , syntetisk spinell, vikt 10,3 g. stl 17 mm.

Utrop: 800 kr

ÖRHÄNGEN SAMT BROSCH med granater, ask.

650 kr

Utrop: 600 kr