321 - 340 av 717
1...161718...36 Gå till

Avslutad | Julklapps – Lördag 9 december 2000

Klubbad för

RING, 14K guld med safirer någon defekt, stl 17 3/4 mm.

Utrop: 1 200 kr

BROSCH, granater, 4 cm diameter.

900 kr

Utrop: 750 kr

SKEDAR, 6 st Carmen silver

Utrop: 500 kr

GRÄDDSERVIS, silver sockerskål samt gräddsnipa.

Utrop: 850 kr

MORMORSUR, cylinderur, förgyllt silver, emalj, imitationspärlor, tidigt 1900-tal.

950 kr

Utrop: 350 kr

RING, 18K guld med briljanter ca 0.60 ct.ca TW/VVS-VS samt 2 st ca 0.30 ct. ca caTW-W/SI-P. 5 g.

Utrop: 18 500 kr

SMYCKEN, nålar, stenar, lösa pärlor

500 kr

Utrop: 600 kr

COLLIER, 18K vikt 35,2 g "Bismarck" L= 45 cm, handgjord, svensk, 1972

2 900 kr

Utrop: 3 100 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vikt 2,7 g

400 kr

Utrop: 500 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld 23 briljanter tot. ca 2,10 ct W/VS stl. 19 mm

Utrop: 19 000 kr

7 COCKTAILGAFFLAR,1 TÅRTGAFFEL samt 12 MOCKASKEDAR, silver "Florentina".

Utrop: 1 000 kr

6 MOCKASKEDAR, silver "Gammaldansk".

200 kr

Utrop: 250 kr

11 MOCKASKEDAR, silver, Ceson.

Utrop: 500 kr

MATSILVER, 32 delar, olika modeller. silver.

Utrop: 2 500 kr

SKEDAR, 18st silver och nysilver vikt ca 1 kg

Utrop: 1 300 kr

2 LIKÖRGLAS, 14K guld TIFFANY nr 22595, gravyr, H=5 cm, vikt 91,4 g.

Utrop: 9 000 kr

RING, 18K guld med safirer totalt ca 2 ct samt briljanter totalt ca 0,20 ct stl 17 1/2 mm.

Utrop: 6 500 kr

RING, 18K guld med smaragd ca 1,50 ct samt mindre 0,80 ct briljanter 0,60 ct stl 17 mm.

RING, 18K guld med briljanter totalt ca 0,65 ct stl 17 1/2 mm.

Utrop: 7 000 kr

RING, 18K vitguld med cabochonslipad rubin ca 1,20 ct samt briljanter ca 0,20 ct stl 15 1/2 mm.

Utrop: 7 400 kr