221 - 240 av 717
1...111213...36 Gå till

Avslutad | Julklapps – Lördag 9 december 2000

Klubbad för

COLLIER, 18K vikt 54.7 g L= 45 cm bismarck

4 300 kr

Utrop: 4 700 kr

HÄNGE MED KEDJA, 18K guld med briljanter, ca 0.35 ct ca cape/P samt smaragd ca 1 ct. Vikt 4g

Utrop: 4 900 kr

HÄNGE MED KEDJA, 18K guld med briljant -och bagettslip. diamanter 0.42 ct CR/P samt smaragd ca 1.25 ct

Utrop: 6 200 kr

SILVERSMYCKEN, 9 st. broscher, örhängen manschettknappar

Utrop: 900 kr

BROSCH SAMT ÖRHÄNGEN 18K guld med odlade pärlor, vikt 13,3 g.

800 kr

Utrop: 900 kr

KANDELABRAR, 1 par nysilver skadade

Utrop: 3 400 kr

RING, 18K vitguld med cabochonslipad safir samt 6 briljanter ca 0,15 ct stl 18 1/4 mm.

Utrop: 2 300 kr

RING, 18K vitguld med briljant 0,29 ct G(TW)/VS samt 12 briljanter 0,58 ct TW/VS stl 16 3/4 mm.

Utrop: 12 000 kr

Speglar Mindre speglar

SPEGEL, 42*50 cm skador

400 kr

Utrop: 500 kr

RING, 18K guld med jade stl 18 mm.

Utrop: 900 kr

Klockor Väggur

VÄGGUR, förgylld defekt

900 kr

Utrop: 500 kr

BROSCH, 18K guld med rosenstenar samt 2 orientaliska pärlor.

700 kr

Utrop: 700 kr

RING, 18K guld med briljanter totalt ca 0,49 ct samt safir stl 17 1/4 mm.

Utrop: 3 500 kr

RING, 18K vitguld med 5 briljanter totalt ca 0,37 ct, vikt 6,8 g. stl 18 1/2 mm.

Utrop: 3 500 kr

RING, 14K guld med briljanter samt safirer stl 17 1/2 mm.

1 500 kr

Utrop: 1 700 kr

RING, 18K guld / vitguld , vikt 14,6 g. Stl 18 mm.

Utrop: 1 300 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor med silverlås, L=90 cm.

Utrop: 1 700 kr

RING, 18K vitguld med briljanter ca. 2.05 ct. ca. W(H)-CR(J)/VS-SI, 4 prinsess diam. ca. 1.10 ct. CR(J)/SI, stl 18 1/4mm, vikt 19.0 g

Utrop: 29 000 kr

COLLIER, vita koraller, L=45 cm.

600 kr

Utrop: 700 kr

FICKKNIVAR, 4 st samt cigarettetui, nysilver

Utrop: 800 kr