181 - 200 av 362
1...91011...19 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 28 oktober 2000

Klubbad för

BROSCHER, silver med emalj 2 delar

400 kr

Utrop: 200 kr

2 BROSCHER, silver och doublé, camé ( defekt ) ca. sent 1800-tal

200 kr

Utrop: 300 kr

RING, 14K guld med emalj ( defekt ), gravyr, stl 16 3/4mm, vikt 4.0 g

Utrop: 250 kr

BRILJANTÖRHÄNGEN, 18K vitguld med briljanter, ca 0.34 ct ca TCR/P

1 600 kr

Utrop: 1 800 kr

BRILJANTÖRHÄNGEN, 18K vitguld med 2 st briljanter, ca 0.34 ca TCR/SI-P

1 500 kr

Utrop: 1 800 kr

BROSCH, 18K guld med odl pärla, vikt 3.0 g

400 kr

Utrop: 250 kr

BROSCH, silver med markasiter, camé

800 kr

Utrop: 400 kr

Smycken Skjortknappar

2 SKJORTKNAPPAR, 18K guld, ask

200 kr

Utrop: 250 kr

PÄRLCOLLIER, PÄRLÖRHÄNGEN, 18K guld med 2 odl pärlor 95 odl pärlor doserade 3.18mm-7.30mm, silver lås pärla fattas

Utrop: 700 kr

BÄGARE, silver, handciselerat, från 1952

Utrop: 400 kr

VAS, silver, invändigt förgylld, Hallberg 1951 vikt 242 g

Utrop: 900 kr

BROSCHER, BOKMÄRKE, KORS / HÄNGE, silver och tenn, markasiter, turkos, grön sten

Utrop: 400 kr

7 ST MATSKEDAR, silver, gravyr

600 kr

Utrop: 700 kr

9 ST KAFFESKEDAR, silver, gravyr

Utrop: 250 kr

MANSCHETTKNAPPAR 2 par, silver, gravyr

Utrop: 250 kr

COLLIER, silver och onyx

600 kr

Utrop: 450 kr

RING, 18K guld med hematit, vikt 7 g. Stl 19 mm

Utrop: 550 kr

RING, 23K guld med 3 st briljanter, vikt 6 g Stl. 17½ mm gravyr

Utrop: 750 kr

RING, 18K guld med diamanter ca. 0.11 ct. stl 17mm, vikt 6.0 g

Utrop: 1 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld med 2 briljanter ca. 0.06 ct. vikt 2.2 g

650 kr

Utrop: 700 kr