101 - 120 av 337
1...567...17 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 30 september 2000

Klubbad för

RING, 18K guld med åttkantslipade diamanter ca. 0.22 ct. W(H)/VS, Stigbert, stl 17mm, vikt 2 g

Utrop: 1 500 kr

ALLIANSRING, 18K guld samt vitguld med briljanter ca. 0.18 ct. W(H)/VVS-VS, stl 17 3/4mm, vikt 2.0 g

Utrop: 1 700 kr

LJUSSTAKE, nysilver

Utrop: 300 kr

SNUSDOSA, silver, gravyr, gjort av Holm 1862

1 400 kr

Utrop: 800 kr

CIGARETT-ETUI, 2 delar, silver, gravyr, bucklor

Utrop: 600 kr

ÖRHÄNGEN, metall med jade

425 kr

Utrop: 600 kr

BROSCH, silver med paste

400 kr

Utrop: 600 kr

Smycken Slipshållare

KRÅSNÅLAR, 18K guld, metall, pärlor, granater 3 delar, ask

300 kr

Utrop: 500 kr

CIGARTETT HÅLLARE, silver

Utrop: 250 kr

RING, silver och förgylld, granat, stl 14 ½mm

300 kr

Utrop: 400 kr

MEDALJONG, 18K guld, vikt 3.0 g, Graverad.

650 kr

Utrop: 350 kr

MANSCHETTKNAPPAR, 18K guld med emalj, vikt 8.0 g

700 kr

Utrop: 600 kr

MANSCHETTKNAPPAR, 18K guld, gravyr, vikt 5.0 g

Utrop: 400 kr

MANSCHETTKNAPPAR, 18K guld, vikt 12.0 g

Utrop: 900 kr

MANSCHETTKNAPPAR, 18K guld med mynt, ask

900 kr

Utrop: 900 kr

RING, 18K vitguld med diamanter ca. 0.35 ct. samt en cubic zirkon, en sten fattas, stl 17mm

1 200 kr

Utrop: 1 500 kr

BROSCHAR, NÅL, silver, 18K guld, metall, paste, markasiter, pärlor, emalj, camé 6 delar, ask

700 kr

Utrop: 600 kr

ARMBAND, BROSCH, silver, 3 delar, mynt

200 kr

Utrop: 300 kr

FINGERBORG, silver, 2 delar

250 kr

Utrop: 200 kr

HÄNGE / KEDJA, 18K guld, metall

400 kr

Utrop: 500 kr