61 - 80 av 244
1...345...13 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 16 september 2000

Klubbad för

RING, 18K guld med 15 st briljanter, ca 0.78 ct ca CR-Cape/SI-P vikt 10 g. Stl. 19 1/4mm

Utrop: 4 600 kr

SNUSDOSA, silver, gravyr P G Andersson 8.12.1917

550 kr

Utrop: 600 kr

CAMÉ BROSCH, metall, liten defekt

Utrop: 1 100 kr

VAS, silver, L= 9 cm, vikt 46.0 g

200 kr

Utrop: 250 kr

PUNSCHBÄGARE, silver, 2 delar, ceson, insidan förgylld

Utrop: 450 kr

BRILJANTARMBAND, 18k guld med 53 st briljanter, ca 1.06 ct. ca. W-TCR/VS-SI, L= 17 cm

COLLIER, silver, L= 41 cm

400 kr

Utrop: 500 kr

RING, 18K guld med briljant ca 0,25 ct /SI 2 samt åttkantslipade diamanter stl 18 mm.

2 800 kr

Utrop: 3 200 kr

Utrop: 5 200 kr

DIVERSE SILVER, 18K guld, silver och metall, 21 delar

700 kr

Utrop: 800 kr

SALT OCH PEPPAR STRÖARE, silver och glas

200 kr

Utrop: 250 kr

SKÅL, silver, dansk, Michelsen 1959, bucklor

1 000 kr

Utrop: 1 200 kr

SALT SKÅL, silver, nysilver, GAB, 2 delar

Utrop: 300 kr

TÄNDARE, ronson, olika märke 10 delar

650 kr

Utrop: 500 kr

BESTICK, KNIVAR, pipa ( 2 delar ), silver, metall, socker tång, tändsticksfodral, tändsticksaskhållare

Utrop: 500 kr

SNUSDOSA, i ben

425 kr

Utrop: 400 kr

DIVERSE SMYCKEN, collieer, manschettknappar, brosch, 33 delar

200 kr

Utrop: 300 kr

Accessoarer Övrigt

SOLGLASÖGON, GLASÖGON, FORSTORNINGSGLAS 3 DELAD, 7 DELAR

Utrop: 500 kr

SOPPSLEV, silver med träskaft, gravyr

950 kr

Utrop: 1 000 kr

10 BRILJANTER, oinfattade, totalt 1,01 ct TW / VVS.

Utrop: 5 800 kr