1 - 20 av 233
123...12 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 2 september 2000

Klubbad för

Kuriosa Benarbeten

2 BREVKNIVAR, ben, Indien.

Utrop: 850 kr

Kuriosa Benarbeten

ELEFANT, elfenben.

Utrop: 600 kr

COLLIER, silver, 1960-tal

Utrop: 450 kr

3 PAR ÖRHÄNGEN, silver och titan, titanörhänget gjorda av Malin Gunnarsson

200 kr

Utrop: 250 kr

LJUSSTAKAR, 1 par, silver H=12,5 cm.

Utrop: 1 300 kr

LAPPONIA COLLIER, guld 18K guld, modell Terana, infattad med sardonyx slipad av Bernd Münsteiner, L= 42 cm, vikt 33.7 g

Utrop: 13 000 kr

COLLIER, silver, vikt 75 g, L= 40 cm

300 kr

Utrop: 350 kr

DIVERSE SMYCKEN, silver, 2 colliéer, 1 armring, 1 ring, 3 par örhängen, 1 brosch

700 kr

Utrop: 700 kr

ARMBAND, 14K guld, vikt 7 g. L= 21 cm

400 kr

Utrop: 450 kr

RING, 18K guld med 3 st briljanter, ca 0.15 ct Stl 17 mm

Utrop: 900 kr

ENSTENSRING, platina med 1 briljant 0,73 ct TW/G SI1 stl. 15 3/4 mm

Utrop: 19 500 kr

SMYCKE SET, hänge och örhängen 14K vikt 6.9 g odlade pärlor och 54st brilj. ca 0,40 ct

Utrop: 2 500 kr

ARMBAND, 14K guld, vikt 17 g. L= 18 cm

1 000 kr

Utrop: 1 200 kr

HÄNGE, 18K guld med briljant, ca 0.20 ct ca W-TCR/SI Vikt 2g.

Utrop: 1 600 kr

ELFENBEN, afrikanskt

Utrop: 2 100 kr

ELFENBEN, afrikanskt arbete

Utrop: 1 300 kr

ENSTENSRING, 18K guld med briljant ca 0.37, ca W-CR/VS Vikt4 g Stl 17½ mm

Utrop: 4 400 kr

COLLIER, bärnsten.

Utrop: 350 kr

BROSCH, silver samt markasiter 1 sten fattas.

Utrop: 350 kr

ARMRING, silver / förgylld.

Utrop: 600 kr