Avslutad | Klockor – Lördag 22 juli 2000
JHP BERTRAND, Paris, fickur, spindelur, no.617, silver, urtavla skadad, visare saknas, går ej.
OMEGA, Genève, herrur, doublé, automatisk, plexiglas, datum, 1970-tal, urtavla skadad, läderband.
Klockor Revue Thommen
REVUE THOMMEN, Altimark, herrur, stål, quartz, datum, höjdmätare, solkompass, cert, oktober 1990, läderband.
Klockor Corum
CORUM, Admirals Cup, damur, 18K guld, quartz, safirglas, briljantkrans, integrerad länk, cert, nov 1990, box.
CERTINA, damur, 18K vitguld, manuell, safirglas, åttkantslipade diamanter, läderband.
3 ST FICKUR, *silver, defekt, *vitmetall, nycket, defekt, *gulmetall, skadad urtavla.
Klockor Waltham
WALTHAM, 2 st. fickur, *savonett, gulmetall, går ej, *gulmetall, bucklor, skadad urtavla.
Klockor Ebel
EBEL, Sport Classic, Ref nr. 183903, Serie nr. 14665645, herrur, guld/stål, quartz, safirglas, datum, hajskinnsband, viklås, cert, oktober 1992, box.
CARTIER, Tank, damur, förgyllt silver, quartz, läderband, krona defekt, cert, juni 1989, box.
Klockor Eterna
ETERNA, damur, 18K guld, quartz, safirglas, datum, gravyr, ca 1998, länk 18K guld, längd 164 mm, totalvikt 19.2 g, box.