41 - 60 av 381
1234...20 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 17 juni 2000

Klubbad för

MEDALJONG förgyllt silver, BROSCH 18K samt ÖRHÄNGEN 14K, vikt 27g.amt brosch och örhängen vikt 27 g. 14K guld. (brosch 18K)

2 700 kr

Utrop: 1 500 kr

SMYCKE, 18K guld, tidigt 1800-tal

1 500 kr

Utrop: 1 700 kr

ÖRHÄNGEN 18k vitguld med briljant

450 kr

Utrop: 350 kr

7 KAFFESKEDAR, silver "Rosenholm".

575 kr

Utrop: 400 kr

8 KAFFESKEDAR, silver "gammlfransk".

475 kr

Utrop: 450 kr

9+1 MATSKEDAR, silver, varav 6 st ryska stämplar 3 st G Möllenborg 1 st sv stpl ca 1840.

1 000 kr

Utrop: 1 200 kr

HÄNGE / BROSCH, 18K guld med camé.

1 100 kr

Utrop: 950 kr

SMYCKESET, silver med glasstenar, kedja med hänge, armring och örhängen.

Utrop: 550 kr

BROSCH, 18K guld med snäckskalskamé, vikt 5 g.

Utrop: 1 300 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld med smaragder.

Utrop: 1 400 kr

1 400 kr

Utrop: 1 600 kr

RING, 18K guld med briljanter ca 0,4 ct samt smaragd stl 16 mm, vikt 5,4 g.

Utrop: 4 500 kr

PÄRLCOLLIER, odlade sötvattenspärlor, L=40 cm.

Utrop: 350 kr

PÄRLCOLLIER, odlade sötvattenspärlor, L=39 cm.

300 kr

Utrop: 350 kr

ÖRHÄNGEN, clips med safirer pärlor samt syntetiska safirer.

300 kr

Utrop: 350 kr

RING, 18K guld med blå syntetisk sten, stl 17 mm vikt 4,7 g.

600 kr

Utrop: 350 kr

ARMRING, 18K guld med pärlor svenska stämplar 1895. Vikt 12,1 g.

2 000 kr

Utrop: 1 300 kr

5 SMYCKEN, granater samt caméer.

900 kr

Utrop: 600 kr

ARMBAND, 18K guld "x-länk", vikt 58,5 g. L=20 cm.

Utrop: 4 500 kr

COLLIER, 18K guld doserad "Bismark", vikt 32,4 g. L=51 cm.

Utrop: 2 500 kr