201 - 220 av 381
1...101112...20 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 17 juni 2000

Klubbad för

ARMBAND 18K vikt 68.5 g i flerfärgat guld

Utrop: 5 600 kr

ARMBAND, 18K vikt 58.2 g

Utrop: 4 500 kr

ARMBAND, 18K vikt 39.7 g

Utrop: 3 200 kr

ARMBAND, 18K vikt 52 g

Utrop: 4 100 kr

ARMBAND, pansar 18K vikt 71.7 g L= 19 cm

Utrop: 5 800 kr

KEDJA, 14K 23.5 g L= 62 cm

1 200 kr

Utrop: 1 400 kr

KAFFEKANNA, silver engelsk 1854 höjd 25 cm

Utrop: 14 000 kr

BÄGARE, silver B Hertz Stockholm 1916, H=21 D=16 cm.

Utrop: 3 100 kr

BÄGARE, silver , jugend, I Dhlström Skövde 1924 H= 18 D=10 cm.

1 700 kr

Utrop: 1 900 kr

LJUSSTAKAR, silver, Eskilstuna 1981 H=16 cm.

2 200 kr

Utrop: 2 500 kr

NATTLJUSSTAKE, silver, Villads- Nielsen Köpenhamn ca 1930.

Utrop: 1 900 kr

SKÅL, silver båtformad på fotring, CG Hallberg 1959 signerad Gustaf Jansson, L=18,2 H=5.8

Utrop: 1 800 kr

SKÅL, silver,genombrutet brätte, mellaneuropa ca 1910 L=17 H=1,5 cm.

700 kr

Utrop: 800 kr

SKÅLAR, silver 2 st veckade CG Hallberg Stockholm 1938 D=14,8 H=5,6 samt Köpenhamn 1961 D=14,5 H=3

Utrop: 1 000 kr

2 SKÅLAR, silver genombrutna brätten, Birmingham 1906 L=15,5 H=2,5 samt svenska stämplar ca 1920

600 kr

Utrop: 700 kr

BÄGARE / SKÅLAR, 2 st silver GAB Stockholm 1928 H=9,5 D=11 samt BH Edlund 1932 H=8 D=9,5 cm.

800 kr

Utrop: 900 kr

SOCKERSKÅL, silver med lock O Olausson Sthlm 1947 H=10 D=9,4 cm.

Utrop: 2 200 kr

VINPROVARSKÅL, / Tasse de vin, silver W & S Sörensen, Köpenhamn 1900-tal D=8 exkl hänkel

Utrop: 1 300 kr

BÄGARE, 2 ST, silver C Ohlsson Karlskrona 1923 H= 10,7 samt CG Hallberg 1915 H=9 cm.

Utrop: 900 kr

Silver Bricka

SERVERINGSFAT, silver GAB Stockholm 1912 D=21.5 cm.

Utrop: 900 kr