Avslutad | Klassiska – Lördag 17 juni 2000
Klubbad för
SKÅL, silver båtformad på fotring, CG Hallberg 1959 signerad Gustaf Jansson, L=18,2 H=5.8
SKÅLAR, silver 2 st veckade CG Hallberg Stockholm 1938 D=14,8 H=5,6 samt Köpenhamn 1961 D=14,5 H=3
2 SKÅLAR, silver genombrutna brätten, Birmingham 1906 L=15,5 H=2,5 samt svenska stämplar ca 1920
BÄGARE / SKÅLAR, 2 st silver GAB Stockholm 1928 H=9,5 D=11 samt BH Edlund 1932 H=8 D=9,5 cm.
VINPROVARSKÅL, / Tasse de vin, silver W & S Sörensen, Köpenhamn 1900-tal D=8 exkl hänkel