1 SOCKERTÅNG, 1 KNIV, 4 SKEDAR.
Utrop: 500 kr
1 TAVLA, Einar Norelius, akvarell, 30X30, d.
Utrop: 3 000 kr
1 PARIAN-SKULPTUR, Gustafsberg, " Kan du inte tala".
Utrop: 1 800 kr
1 TAVLA, Axel Olsson, olja 23X19, d.
Utrop: 6 000 kr
1 TAVLA, Eric Rhönnstad, olja, 47X55, d.
Utrop: 4 000 kr
1 TAVLA, Anna Palm, akvarell, 12.5X8.5.
Utrop: 7 000 kr
2 TAVLOR, Harald Wiberg, tryck.
Utrop: 150 kr
1 TAVLA, Bertil Widbrant, olja 33X41, d.
1 TAVLA, Bruno Liljefors 1939, olja 69X97, d.
1 TAVLA, Jan Dahlgren, litografi, 21/197, d.
Utrop: 750 kr
1 STOL, Jonas Bohlin, " Concrete" järn 6/15.
Utrop: 50 000 kr
1 SPEGEL, Hallstämplad 1791 G. Lindberg 167X72.
Utrop: 30 000 kr
1 KONSTBLAD I RAM, Rob. Rauschenberg 7/53, 104X78.
Utrop: 10 000 kr
1 TAVLA, olja, Axel Schovelin, 32X45 cm, skada lagad.
Utrop: 5 000 kr
1 TAVLA, Oskar Reuterswärd, Akvarell, 44X31, d.
Utrop: 1 200 kr
1 MATTA, 107X170.
Utrop: 2 000 kr
1 ETSNING, Carl Larsson, osignerad.
Utrop: 1 500 kr
1 TAVLA, F. Legér, ur bok.
Utrop: 400 kr
1 TAVLA, Pierre Alechinsky, littografi 36/90, ram skadad.
Utrop: 2 500 kr
1 TAVLA, Göran Brunius, 65X91 cm, " Kustlandskap ", d.
Lördag 27 maj 2000
Förfallna panter / ABV
Klubbauktion
Klubbas i Stockholm