Avslutad | Klockor – Lördag 13 maj 2000
Klockor Ebel
EBEL, 1911, herrur, quartz, guld / stål, safirglas, datum, originallänk, cert, september 1990, box.
OMEGA, Seamaster De Ville, herrur, guld på stål, manuell, plexiglas, ca 1969, läderband, defekt.
MAGNIFIC, damur, 18K guld, manuell, plexiglas, integrerad länk, längd 186-190 mm.
LONGINES, Conquest, herrur, stål, automatisk, plexiglas, datum, läderband, cert, augusti 1998, box.
Klockor Patek Philippe
PATEK PHILIPPE, Calatrava, damur, 18K guld, manuell, safirglas (defekt), integrerad länk 18K guld (defekt) längd 153-158 mm.
Klockor Michel Herbelin
MICHEL HERBELIN, damur, doublé, quartz, mineralglas, läderband, originalspänne, cert, november 1993, box.
Klockor Revue Thommen
REVUE, herrur, vitmetall, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, 1940-tal, läderband.
CARTIER, Tank, damur, förgyllt silver, quartz, läderband, krona defekt, cert, juni 1989, box.
Klockor Ebel
EBEL, Sport Classic, Ref nr. 183903, Serie nr. 14665645, herrur, guld/stål, quartz, safirglas, datum, hajskinnsband, viklås, cert, oktober 1992, box.
Klockor Revue Thommen
REVUE-SPORT, litet herrur, vitmetall, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, läderband, HÄNGUR, 18K guld, manuell, defekt.
ASU, litet herrur, 18K guld, manuell, plexiglas, sekundvisare saknas, läderband.