141 - 160 av 402
1...789...21 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 20 maj 2000

Klubbad för

ALLIANSRING, 18K vitguld med åttkantslipade diamanter ca. 0.04 ct., stl 17 1/4mm, vikt 4.0 g

Utrop: 1 100 kr

3 RINGAR, 18K vitguld med resp safirer, rubiner, smaragder stl 15 3/4 mm.

Utrop: 3 600 kr

BROSCH, i form av ett huvud med rosenstenar emalj samt korall, Ungern.

Utrop: 8 500 kr

Smycken Övr diamringar

RING, 18K vitguld med briljanter totalt ca 1,70 ct I-J(TCR-CR)/VS- SI stl 15 1/2 mm.

14 000 kr

Utrop: 16 000 kr

ÖRHÄNGEN, förgyllda med rökkvarts.

Utrop: 850 kr

ARMRING, 18K guld med orientpärlor från 1875, orginalask en pärla saknas, vikt 25 g.

Utrop: 7 500 kr

RING, 18K vitguld med prinsesslipad diamant ca 1,30 ct ca I(TCR)/VVS samt diamanter ca 1,68 stl. 15,5 mm

Utrop: 44 000 kr

RING, 18K guld med briljanter totalt ca 2,20 ct CR/VS samt safir stl 15 3/4 mm.

Utrop: 22 000 kr

ALLIANSRING, 18K vikt med 25 briljanter tot. ca totalt 1.0 ct TW/VS stl. 15 3/4 mm

Utrop: 6 500 kr

ARMBAND, 18K guld, X-länk, vikt 167 g. L= 20 cm

Utrop: 13 000 kr

COLLIER, 18K guld, vikt 72 g. L= 40 cm

Utrop: 5 500 kr

KEDJA / HÄNGE, 18K vitguld med briljanter totalt ca 0,36 ct H(W)/VS, vikt 5,8 g.

Utrop: 3 900 kr

ÖRHÄNGEN, 20K guld, vikt 7,0 g. Gravyr.

Utrop: 500 kr

ARMBAND, 18K guld "Bismark", vikt 84,2 g,L=21 cm.

5 900 kr

Utrop: 6 600 kr

Ädelstenar Safirer

SAFIR, oinfattad, oval, 1,94 ct.

Utrop: 3 100 kr

BROSCH, 18K guld med orientaliska halvpärlor, svenska stämplar 1890. Vikt 8,4 g.

Utrop: 1 700 kr

BLADGULD.

900 kr

Utrop: 1 000 kr

ARMBAND, 18K guld med 11 berlocker vikt 24,8 g.

Utrop: 1 900 kr

ARMBAND, 18K guld med svart sten

800 kr

Utrop: 800 kr

HÄNGE, 18K guld, vikt 6,2 g

450 kr

Utrop: 500 kr